Kozmela.com

Kaş Sabitleyici Ürünler

Kaş makyajı kadınların genel makyaj içerisinde titizlikle yaklaştıkları uygulamalardan bir tanesidir. Çünkü kaş makyajı genel görünümü etkileyen önemli bir unsurdur. Gün içerisinde yapılan makyajda kaşların görünümü dikkat çekicidir. Hem genel yüz ifadesini hem de makyajın estetiğini belirlemektedir. Bu nedenle özellikle kaş makyajı için üretilen ürünler kullanılmaktadır. Kaş makyajı denildiğinde ise ilk akla gelen sabitleyici ürünler olmaktadır. Çünkü bu sabitleyici ürünler kaşlarda arzu edilen görünümün gün boyu korunması adına etkili oluyor.

Kaş Sabitleyici Ne İşe Yarar?

Kaş sabitleyici jel ve maskaralar kaş tellerini daha belirgin bir hale getirmek ve daha estetik bir görünüm sağlamak için kullanılır. Kaş sabitleyiciler ayrıca kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırmaya da yardımcı olur. Kaş sabitleyici çeşitlerinden kullanım kolaylığına göre arzu edilen tercih edilebilir. Bu ürünler özellikle kaşlar için tasarlandığından formu fark etmeksizin hedefe yönelik bakım sağlamaya yardımcıdırlar. Gün içerisinde yapılan makyaj sonrasında uygulanabileceği gibi doğal kaş üzerine de uygulanabilmektedirler.

Kaş Jeli Nedir?

Kaş jelleri özel formülleri sayesinde hem kaşı sabitlemeye hem de daha dolgun ve alımlı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olan ürünlerdir. Kaş jelinin en önemli özelliği kaşlar arasındaki boşlukları tek bir uygulamada doldurabilmesidir. Bununla beraber gün içerisinde ortaya çıkabilecek kaş düşmesi durumunun önüne geçme adına da önemli ürünlerdir. Makyajının önemli adımlarından bir tanesi olan kaş sabitlemede kaş jelleri sık bir şekilde kullanılıyor. Kaş jelleri yüksek tutuş gücüne sahip ürünlerdir. Bu sayede uzun süre kaşlara verilen şeklin sabit bir şekilde kalmasına yardımcı olurlar. Üstelik bu ürünlerin temizliği de çok kolaydır. Jel formu su ile rahat bir şekilde çıkarılabilir.

Kaş Maskarası Nedir?

Tıpkı kaş jellerinde olduğu gibi kaş maskaraları da kaşların arasını doldurmak ve kaşlarda sabit bir görünüm elde etmek için kullanılan ürünlerdir. Kaş maskarasının sabitleyici özelliği yanı sıra kaşlara renk veren çeşitleri de bulunuyor. Ancak sadece sabitlemek için kullanılacaksa şeffaf modeller tercih edilebilir. Kaş maskaraları kaşlarda nemli bir görünüm ortaya çıkarmaya yardımcı olur. İçeriğindeki özel bileşenler sayesinde kaşları güçlendirmeye ve sağlıklı bir görünüm elde etmeye de katkıda bulunurlar. Kaş maskaralarının küçük fiber fırçaları bulunur. Bu fırçalar sayesinde uygulaması da oldukça pratiktir. Ayrıca yine özel formülleri sayesinde su ve tere dayanıklıdır.  

Kaş Sabitleyici Seçimi Nasıl Olmalı?

Kaş sabitleyici eğer jel olarak tercih edilecekse kişinin kendi doğal kaş rengine en uygun renkte jeli alması tavsiye edilir. Bununla beraber ten uyumu da göz ardı edilmemelidir. Eğer saçlar boyalı değil ise kaş renginin saça uyumu önemlidir. Eğer açık bir ten rengi var ve kaşlarda sarı tonlarındaysa kumral ya da küllü tonlar seçilebilir. Eğer esmer ten için kaç sabitleyici uygulaması yapılacak ise daha koyu tonlara yönelmek gerekebilir. Bu durumda koyu kahve ve siyah tonlar uygun düşebilir.

Eğer kaş rengi ve şeklinden memnun ise kişi sadece şeffaf kaş jeli ile tarayıp düzeltebilir. Hem kaş jelinde hem de kaş maskarasında markaların sunduğu farklı renkler söz konusu olduğundan her zevke hitap edebilecek kaş şekillendirici ürün bulunabiliyor.

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen makyaj markalarının kaş sabitleyici çeşitlerini Kozmela’da inceleyebilir ve en uygun ödeme koşulları ile Türkiye’nin neresinde olursanız olun anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun