Kozmela.com

LOREAL PARİS KAPATICI

Loreal Paris Kapatıcı listesinde 16 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Loreal Paris Kapatıcı Çeşitleri

Kadınların makyaj malzemeleri arasında en sık kullandıkları ürünlerden bir tanesi kapatıcılardır. Kapatıcılar özellikle göz altında bulunan ton farklılıklarının giderilmesine ve eşit bir görünüm ortaya çıkarmaya yardımcıdır. Kozmetik alanında bir dünya markası olan Loreal Paris kapatıcı çeşitleri ise kadınların makyaj malzemeleri arasında en önemli ihtiyaçlardan bir tanesini gidermektedir. 

Kapatıcıların amacı cilde pürüzsüz, aydınlık ve bir o kadar doğal görünüm sağlamaktır. Ancak her kapatıcının etkisi ve uygulama biçimi birbirinden farklıdır. Kapatıcı çeşitleri pek çok farklı form ve tasarımda sunulur. Her kadın kendisine en uygun ve kullanımı kendisine en kolay olanı tercih etmektedir. 

Kapatıcı çeşitleri concealer ve corrector olarak iki biçimde karşımıza çıkar. Corrector dediğimiz kapatıcıların genel amacı ciltteki leke görünümünü gidermeye yardımcı olmaktır. Concealer dediğimiz kapatıcı çeşitleri ise cilde pürüzsüz, eşit bir görünüm sağlamanın yanı sıra yüz bölgesinde öne çıkarılmak istenen bölgeleri daha belirgin hale getirmeye yardımcı olur. Loreal Paris kapatıcı çeşitleri içerisinde her amaca yönelik kapatıcı bulmak mümkündür. 

Yüz bölgesindeki pürüz, kızarıklık, ton farklılıklarını gizlemeye yardımcı olan kapatıcılar eğer 1-2 ton kadar açık kullanılırsa aydınlatıcı olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca yüz bölgesinde vurgulanmak istenen yerler için de kapatıcılar sıklıkla kullanılmaktadır. Makyaj malzemeleri söz konusu olduğunda ilk akla gelen markalardan bir tanesi olan Loreal Paris kapatıcı çeşitleri ile kadınların en büyük ihtiyaçlarından bir tanesini karşılamaktadır.

Loreal Paris markasının her ten ve ihtiyaca uygun olarak kapatıcı çeşidi bulunmaktadır. Kapatıcı alırken ilk dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi renktir. Kapatıcı alırken cilt tonuna dikkat etmek gerekir. Eğer cilt tonundan daha farklı bir kapatıcı alınır ise kapatması istenen renk kapanmayacak tam tersi ciltte daha kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Loreal Paris kapatıcı çeşitleri arasında oldukça fazla seçenek bulunuyor. Loreal Paris kapatıcı çeşitlerinden bir tanesi krem kapatıcılardır. Krem kapatıcılar diğer kapatıcılara göre daha yoğun ve etkilidir. Özellikle koyu renk lekelerin kapatılmasında oldukça etkilidir. Hem yüz hem de göz çevresine uygulamak için krem kapatıcılar oldukça idealdir. Loreal Paris krem kapatıcılar ciltte görülmesi istenmeyen noktaları kapatmak adına oldukça etkilidir. Bu ton eşitsizliklerini kapatırken ayrıca cilde doğal bir görünüm verir. Uygulaması da oldukça kolaydır.

Loreal Paris kapatıcı içerisinde bulunan Pot kapatıcılar stick kapatıcıya benzer kapatıcı çeşitleridir. Pot kapatıcıların en büyük özelliği dağılmasının kolay olması ve nemlendirme etkisinin yüksek olmasıdır. Yoğun bir dokuya sahiptir ve bu anlamda ciltte görünmesi istenmeyen bölgeleri rahatlıkla kapatır. Ciltte homojen bir görünüm ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Bir diğer Loreal Paris kapatıcı çeşidi kalem kapatıcılardır. Kalem kapatıcılar ciltteki ton eşitsizliklerini etkili bir şekilde kapatmaya yardımcı olur. Cilde hem doğal hem de aydınlık bir görünüm sağlama adına etkilidir. Göz çevresindeki ton eşitsizliğini gidererek cilde aydınlık ve eşit bir görünüm sağlamaya katkı sağlar.

Stick kapatıcılar kolay uygulaması ile sıklıkla tercih edilirler. Göz altındaki koyu tonları kapatma ve ciltte istenen bölgeleri aydınlatmak için idealdir.

L'Oréal Paris kapatıcı renkleri

Markanın kapatıcı renkleri içerisinde her cilt tonuna uygun seçenekler bulunuyor. Bu sayede ciltte arzu edilen yoğunlukta bir kapatma söz konusu olur. En koyu tonlardan en açık tonlara kadar arzu edilen tüm tonlarda Loreal Paris kapatıcı bulmak mümkündür. Bu renkler genellikle belirli kodlarla ifade edilirler. Bu sayede cilt tipine uygun kapatıcıya ulaşmak da mümkündür. 

Kapatıcılar pürüzsüz bir cildin anahtarıdır. Ancak doğru kapatıcıyı bulmak gerekir. Bu sebeple Loreal Paris kapatıcı çeşitleri içerisinde cilt tonunuza en uygun olanı seçmeniz gerekir. Kozmela’da Loreal Paris kapatıcı çeşitlerine baktığınız takdirde cilt tonunuza en uygun olan ürünü bulmanız mümkündür.

Kapatıcı uygularken ise fırça kullanmak büyük kolaylık sağlar. Parmak uçlarını kullanmaktansa fırça kullanmak daha etkili bir sonuç almaya yardımcı olacaktır. Fırça yüz bölgesinde doğal bir görünüm elde etme adına da etkilidir. Kapatıcıyı göz pınarlarına doğru V şeklinde uygulayarak etkili bir sonuç almak mümkündür. Kapatıcı aydınlatıcı olarak kullanılmak istenirse cilt tonundan daha açık bir renk seçmek gerekir. İnce uçlu bir fırça ile çene, burun kenarı, gözaltları, kaş kemiği üzeri etkili bir şekilde öne çıkarılabilir.

Cildi doğal bir şekilde aydınlatmak ve yüze canlı, taze bir görünüm sağlamak için kapatıcılar kullanılabilir. Loreal Paris markasının kapatıcıları her zevke ve ihtiyaca karşılık vermektedir. Loreal paris kapatıcı çeşitlerini Kozmela’da inceleyebilir ve dilediğinizi anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun