Kozmela.com

Manikür Pedikür Seti Çeşitleri

El ve ayak bakımı denildiği zaman hiç şüphesiz manikür ve pedikür akla gelmektedir. Hem el hem de ayaklar için uygulanacak olan manikür pedikür doğru bir rutin ile yapıldığında gereksinimi ideal bir şekilde karşılamaktadır. Manikür ve pedikür uygulaması sadece tırnak ve ellerin göze güzel gözükmesini sağlamaz. El ve ayakların daha sağlıklı, canlı ve temiz görünmesine olanak sağlar. 

Manikür denildiğinde eskiden akıllara profesyoneller tarafından uygulanan bir işlem geliyordu. Ancak hem manikür hem de pedikür gerekli araçlar yardımı ile kişilerin kendi kendilerine yapabilecekleri uygulamalardır. Doğru ürünlerin seçilmesi ve doğru uygulamalar ile herkes manikür ve pedikürü kendisi evde rahatlıkla yapabilir. Manikür ve pedikür sadece kadınların değil, erkeklerin de yapabileceği uygulamalardır. Bunun için hem kadın hem de erkeklerin kullanacakları araçlar aynıdır. 

Manikür pedikür setinde neler var?

Manikür pedikür seti dediğimiz setlerde hem manikür hem de pedikür uygulamaları için gerekli her türlü ürün bulunmaktadır. Setler içerisinde manikür makası, tırnak makası, et itici, tırnak üstü törpüsü, cımbız gibi pek çok ürün yer almaktadır. Bazı manikür pedikür seti çeşitleri daha küçük olurken bazı setler daha kapsamlıdır. Seyahat boy dediğimiz manikür pedikür seti çeşitleri özellikle yolculuklarda, uzun yolda kullanım için idealdir. Bir çantaya rahatlıkla sığabilen seyahat boy setler oldukça kullanışlıdır.

Bu setler içerisinde yer alan ürünlerle el, ayak ve tırnak bakımı yapmak oldukça kolaydır. Manikür pedikür seti çeşitleri ile çok kısa bir süre zarfında uygulamalarınızı tamamlayabilirsiniz. Manikür ve pedikür uygulaması ise son derece kolaydır. İşleme başlamadan önce belirli bir süre tırnakları ılık suda bekletmek gerekir. Tırnak etleri bu şekilde yumuşayacak ve daha rahat işlem yapılacaktır. Ardından elleri iyice kurulamak gerekir. Manikür işlemi bittiğinde ise uygun bir nemlendirici krem sürülmelidir. 

Pedikür uygulaması içerisinde değerlendirilen ayak bakımı da yine setler içerisinde yer alan ürünlerle rahatlıkla yapılabilmektedir. Ayak bakımının belirli aralıklarla bir rutin dahilinde yapılması gerekir. Çünkü ayaklar gün içerisinde farkında olmadan oldukça fazla yorulur ve yıpranır. Ayak bakımı için uygulanacak pedikürün 2 ila 4 hafta arasında yapılması uygundur. Ayak tırnağı ve ayak tırnağı etrafında biriken ölü derileri manikür seti içerisinde yer alan ürünlerle temizleyebilirsiniz. Ayaklar için uygulanacak pedikür işleminde pedikür leğeni dediğimiz leğen kullanılmalıdır. Ayakların ve ayak tırnaklarının yumuşayıp pediküre hazır hale gelmesi için bu leğende ayakların bir süre bekletilmesi gerekir. 

Ayaklar için alınacak olan bir pedikür seti ile yine ayak bakımı için alacağınız bir ponza taşı/ayak törpüsü işinizi rahatlıkla görecektir. Ayak törpüsünü sadece pedikür işlemlerinde değil dilerseniz günlük olarak rutin ayak bakımınızda da kullanabilirsiniz. Bu sayede ayaklarınızdaki sertliği giderebilir, ölü derilerden ayaklarınızı arındırabilirsiniz. Manikürde olduğu gibi pedikürde de uygulama sonrası ayaklara özel bakım kremlerinden kullanabilir ayaklarınızda ipeksi bir yumuşaklık sağlayabilirsiniz. 

Profesyonel Manikür Pedikür Seti

El bakımı, manikür ve pedikür için gerekli tüm ürünleri Kozmela’da rahatlıkla bulabilirsiniz. Farklı markaların tüketicilere sunmuş olduğu manikür pedikür seti çeşitleri farklı fiyat aralıklarındadır ve her bütçeye uygun bir fiyat politikası ile kaliteden ödün vermeden üretilmekte ve tüketicilerle buluşturulmaktadır. Evde manikür, pedikür yapmak için doğru bir set ihtiyacınızı görecektir. Ancak dilerseniz manikür pedikür için ürünleri tek tek de almanız mümkündür. Eğer evinizde bazı ürünler mevcut ama eksikleriniz varsa yine Kozmela’da arzu ettiğiniz manikür pedikür ürününü bulabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Kapsamlı bir el-tırnak bakımı için pek çok farklı markanın sizlere sunmuş olduğu manikür pedikür setleri bulunmaktadır. Bu setler içerisinde ihtiyacını karşılayacak tüm ürünleri bir arada bulabilirsiniz. Bazı manikür pedikür setleri çanta şeklindedir ve dilediğiniz her yere rahatlıkla götürüp, açıp kullanabilirsiniz. Kaliteli malzemeden üretilmiş olan manikür pedikür seti çeşitleri uzun vadede ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacaktır. 

Manikür ve pedikür aletlerinizi düzenli bir şekilde temizlediğiniz takdirde hem daha sağlıklı hem de daha uzun ömürlü olacaktır. Hijyen açısından uygulama sonrasında manikür ve pedikür ürünlerinizi mutlaka doğru bir şekilde temizlemelisiniz. Bu sayede manikür-pedikür ürünlerinizi yıllarca sorun olmadan kullanabilirsiniz. 

Manikür ve pedikür ürünlerinizi kullanmadan önce antibakteriyel bir mendil ve solüsyon ile temizleyebilirsiniz. Bu sayede kullanım öncesinde hijyen sağlayabilirsiniz. Bu sayede bakteri oluşumunun da önüne geçmeniz mümkündür. Zefiran ise manikür setlerini temizlemek için kullanılabilecek bir diğer üründür. Hem bakteri hem de mantarlar üzerinde etkili olan zefiran ürünler üzerinde anında hijyen sağlamaktadır. Bir pamuk yardımı ile temizleme işlemini yapabilirsiniz. Yine bir parça pamuğa saf alkol dökerek setinizdeki ürünleri temizleyebilirsiniz.

Pedikür ve manikür setlerini temizlemenin bir diğer yöntemi ise çamaşır suyudur. Su ile seyreltilen çamaşır suyunu bir bez yardımı ile ürünlerinizi temizlemek için kullanabilirsiniz. Temizleme işlemi bittiğinde mutlaka manikür pedikür aletlerinizi durulayın. Temizlediğiniz ürünlerinizi mutlaka temiz ve kuru bir yerde muhafaza etmelisiniz.

Manikür Pedikür Seti Fiyatları

Manikür pedikür seti çeşitleri kullanışlı olduklarından sıklıkla tercih edilir. İçerisinde uygulamaya yardımcı her türlü ürünü bulabileceğiniz bu setleri dilediğiniz yere götürebilir dilediğiniz yerde uygulama yapabilirsiniz. Pek çok farklı, güvenilir markanın manikür pedikür seti bulunmaktadır. Manikür pedikür seti fiyatları ise set içeriğine göre değişmektedir. Ufak setler nispeten daha hesaplı iken daha kapsamlı ve daha çok ürün içeren setler biraz daha maliyetlidir. Ancak her bütçeye uygun manikür pedikür seti bulmak mümkündür.

Manikür pedikür setlerinden hangisini tercih edeceğiniz ise ihtiyacınızla ilgilidir. Bazı setler temel ürünleri içerirken bazı setler daha detaylıdır ve fazla ürünü içerir. Evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz manikür ve pedikür işlemleriniz için setlere göz atabilirsiniz.

Pek çok markanın manikür pedikür setleri sizleri Kozmela’da bekliyor. Farklı fiyat aralıkları ile sizlere sunulan manikür pedikür setlerini inceleyebilir ve ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak olan seti en uygun ödeme seçenekleri ile anında sipariş verebilirsiniz.

Manikür Pedikür Seti
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun