Kozmela.com

Masaj Yağı Çeşitleri

Gün boyunca yorulan ve stresten gerilen cildi rahatlatmak, cilde aynı zamanda tazelik kazandırmak için kullanılan ürünlerin başında masaj yağı çeşitleri gelmektedir. Masaj yağları cildi aynı zamanda nemlendirmeye ve yumuşatmaya da yardımcı olur. Masaj yağları adı üstünde masaj yaparken kullanılan ürünlerdir. Masaj yağları sadece masaj yağlarında kullanılan ürünler değildir. Bu ürünleri evde alıp kullanmak da mümkündür. Pek çok güvenilir markanın masaj yağı çeşidi bulunuyor. Masaj yağları özellikle bitkisel içerikleri ile aromaterapide de kendisine yer bulmaktadır. Bu anlamda yüzyıllar boyunca kullanılan içeriklere sahiptir. 

Hangi yağ ile masaj yapılır?

Vücut yağlarını şişe formunda, damla olarak kullanabilmekle beraber sprey formunda alıp kullanmak da mümkündür. Sprey formdaki vücut yağları özellikle pratik kullanımı nedeniyle tercih sebebi olabilmektedir. Masaj yağı seçerken içeriğini dikkatli inceleyerek cildinize de fayda sağlayacak bir seçeneğe yönelebilirsiniz. Cilt sağlığına katkı sağlayan pek çok bitki özünün masaj yağlarında kendisine yer bulduğu bilinmektedir. Vücudu yağ ile beslemenin pek çok faydası söz konusudur. Vücut yağları farklı markalarda farklı cilt tipleri için geliştirilmiştir. 

Vücut yağı çeşitleri her kesime hitap edecek şekilde üretilmektedir. Masaj yağı ve vücut yağları düzenli kullanımda etkisini en iyi şekilde göstermekte olan ürünlerdir. Vücudu gevşetmeye, rahatlatmaya, aynı zamanda nemlendirerek cilde tazelik kazandırmaya yardımcı olurlar. Vücut yağları ve masaj yağları ayrı kategorilerde gibi gözükse de aslında temel amaçları vücudu beslemek, canlandırmak ve etkili bir bakım sağlamaktır. 

Hem masaj yağ çeşitleri hem de vücut yağı çeşitleri farklı bitkisel özlerle formüle edilmektedir. Kas ağrısı, kasılma, cilt kuruluğu gibi problemlere doğrudan destek sağlarlar. Bu nedenle de sık bir şekilde kullanılırlar. Kuru ciltler üzerinde nemlendirici etkisi bulunan masaj yağları cildi canlandırmaya ekstra katkıda bulunur. Özellikle cilt kuruluğundan dolayı cilt sorunları yaşayanlar için nemlendirici etkili cilt bakım yağları bulunmaktadır. Bunlar çevresel faktörlerden ya da mevsimsel değişimlerden etkilenen kuru cildin yoğun şekilde nemlendirilmesine yardımcı olur. 

Masaj yağlarının genel amacı vücudun rahatlamasını sağlamaktır. Özellikli belirli kas ağrılarına olumlu yönde etkileri söz konusudur. Günün yorgunluğunu almaya yardımcı olur. Mis gibi esansiyel ve özlerle formüle edildiğinden duyulara da en iyi şekilde hitap eder. Bu yağ çeşitleri özellikleri arasında vücudu sıkılaştırmaya yardımcı ürünler de bulunmaktadır. Çatlak gibi cilt problemleri yaşayan kişiler için pürüzsüzleştirmeye yardımcı masaj yağları kullanılabilir. 

Kuru ciltler için ise besleyici, nemlendirici özellikteki masaj yağı çeşitlerinden kullanılabilir. Bu yağlar jojoba, biberiye gibi özel bileşenlerle formüle edilmektedir. Pek çok özelliği ile birbirinden ayrılan masaj yağları fiyat olarak da birbirinden farklılık gösterir. Ürünün miktarı, içeriği fiyat üzerinde etkilidir. Ancak her ihtiyaca uygun miktarda ve fiyatta masaj yağı ve vücut yağı bulmak mümkündür.

İnsan vücudunun en dış kısmı olan kaba deri çevresel ya da genetik faktörlerden sıklıkla etkilenir. Bu sebeple de bakıma ihtiyaç duyar. Ciltte ölü deri ve kirlerin birikmesi, güneşin zararlı etkileri, toz ya da kullanılan ürünlerin cilt üzerinde bıraktığı olumsuz etkilerden kurtulmak için bu özel içerikli yağlardan kullanılabilir. Bazı cilt bakım ürünlerinin özellikle cilde uymayan yapıdaysa cilt üzerinde olumsuz etkiler olabilir. Ciltte yıpranmalar görülebilir. Bu noktada cildi rahatlatmak ve olumsuz etkileri üzerinden atmak için masaj yağı kullanabilirsiniz. 

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte sıkılık kaybı da kendisini göstermektedir. Hücre yenilenmesinin zayıflaması cilde ekstra bakım yapmayı gerektirebilir. Bu sebeple cildin yeterli miktarda beslenmesi, farklı bitkisel vitamin ve özlerle desteklenmesi gerekmektedir. İçeriği itibarı ile cildi beslemeye, cildin kaybettiği nemi tolere etmeye, cildin yağ dengesini sağlamaya yardımcı bitkisel özlü vücut ve masaj yağları bulunmaktadır. Bu bitkisel özlere sahip masaj yağları cildin toparlanmasına, beslenmesine, sağlıklı bir görünüme kavuşmasına destek verir. Cildi tam anlamıyla rahatlatır ve kişiye içsel huzur sağlar. 

En iyi masaj yağı nedir?

Masaj yağı içeriğinde bulunan papatya, gül, argan yağı gibi içerikler cildin rahatlamasına büyük katkıda bulunur. Bu bitkilerin yüzyıllardır aromaterapide kullanıldığı bilinmektedir. Bu sebeple pek çok farklı medeniyette ve kültürde kullanılmakta olup günümüzde hala cilt bakımında önemli bir yerde durmaktadır. Cilt için pek çok faydalı bitkinin bir araya getirilmesi ile oluşturulan özel özler söz konusudur. Masaj yağında bulunan bu birbirinden farklı ancak her biri cilt sağlığını destekleyen özler cildin canlanmasına da ciddi miktarda katkıda bulunmaktadır. 

Masaj yağlarının içerisinde bulunan faydalı pek çok aroma ciltteki ton dengesizliğini gidermeye de yardımcı olabilmektedir. Bununla beraber daha sıkı, aydınlık ve canlı bir cilt görünümü sağlamaya da yardımcı olmaktadır. İçeriği zengin bu yağ çeşitleri pek çok vitamini ve minerali cilde taşırlar. Özellikle bazı vitamin ve mineraller cildin sağlıkla parlaması, canlanması ve dış faktörlere karşı korunması için önemlidir. Jojoba, lavanta gibi hem cilde hem duyulara hitap eden içerikler masaj yağlarında sıklıkla tercih edilir. 

Yine vücut ve masaj yağlarında kendisine yer bulan kakao yağı özellikle yaz mevsiminde sağlıklı bronzlaşmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Ayrıca güneş ışınlarına karşı cildi koruduğundan ötürü kakao yağı içeren masaj yağları bu dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bazı vücut yağları, masaj yağları içeriğinde E vitamini içerir. E vitamini cilt sağlığını olumlu yönde etkileyen, cildi destekleyen bir vitamindir. Cildin beslenmesine, nemlenmesine yardımcı olur. E vitamini pek çok cilt bakım ürününde de kendisine yer bulur. Bu anlamda cilde sağladığı katkılar da bilinmektedir. 

Aromaterpik yağ çeşitlerine baktığımızda kendisine has özel keskin ve ferahlatıcı kokuları olduğunu görebiliriz. Bu yağlar taşıyıcı ve uçucu yağ olarak iki çeşitte tüketicilere sunulmaktadır. Uçucu masaj yağları arasında ylang ylang, portakal, sandal ağacı, lavanta gibi çeşitlerden söz etmek mümkündür. Taşıyıcı yağlar arasında popüler olanlar ise ceviz yağı, kayısı çekirdeği ve badem yağıdır. Bu yağ çeşitlerinin tamamı cildi rahatlatmaya, beslemeye ve günün yorgunluğunu en iyi şekilde silip atmaya yardımcıdır.  

Masaj yağlarının en önemli özelliklerinden bir tanesi masaj esnasında sürtünmeyi önlemesi ve yağın bileşenlerinin cilde en iyi şekilde yedirilmesine olanak sağlamasıdır. Cilt dokusunda yumuşak bir kayma hissi uyandırır ve yağın cilde iyi bir şekilde yedirilmesine olanak sağlar. Cilt tipini, cilt ihtiyacını iyi bir şekilde tespit etmek masaj yağı tercihini de kolaylaştıracaktır. Ciltteki emilimi, esansları, nemlendirici etkisi gibi faktörler masaj yağı seçerken göz önünde bulundurulabilir. Bununla beraber gramajı, temizleme kolaylığı gibi noktalar da önemlidir. İhtiyacınıza uygun yeterli miktarda yağ alarak maliyeti de düşürebilirsiniz. 

Masaj yağı çeşitleri arasında bulunan ayçiçeği, üzüm çekirdeği ve badem yağı kullanım açısından oldukça popülerdir. Bu özlerin tamamı cildin beslenmesine yardımcı olur. Hoş kokusu ile vücuda yayılır ve duyulara en iyi şekilde hitap eder. Ayrıca bu özel yağlar farklı markalar altında uygun fiyat seçenekleri ile tüketicilere sunulmaktadır. Cilt tarafından kolayca emilen bu yağlar aynı zamanda yağlı bir his bırakmaması, kişiyi rahatsız etmemesi nedeniyle de tercih sebebidir. 

Vücudu rahatlatmaya, cilde canlılık ve nem kazandırmaya yardımcı masaj yağı çeşitlerini sitemizde yakından inceleyebilir, en uygun ödeme seçenekleri ile dilediğiniz ürünü anında online olarak sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun