Kozmela.com

MİNİDOLİN

Minidolin Bebek Ürünleri

1982 senesinde kurulan Dermadolin Kozmetik Üretim ve Pazarlama AŞ’nin temellerini atan kişi eczacı bir aileden gelen Nusret Selen’dir. Firma, ilk olarak Ardıç Çamı Katranını (Huile De Cade) arap sabunu ile karıştırarak, şampuan haline getirdikten sonra modern, çağdaş maddelerin üretilmesi gerektiği fikrinden yola çıkılmış ve Kadolin markası ile bu yolda ilk adım atılmıştır.

Minidolin de dahil olmak üzere bünyesinde pek çok farklı marka bulunan Dermadolin kurucusu 1982 senesinde tüm ecza ve ıtriyat depolarını dolaşmış ve Kadolin kepek şampuanını konsinye olarak dağıtmıştır. Buradaki amacı cildiye doktorlarına ulaşarak ürünle reçeteye girmektir. Eczane koşullarında bir kova içerisinde hazırlanan şampuan sonrasında çağdaş ve güncel bir hale gelmiş, dermatologlar tarafından beğeni ile karşılanmıştır. Aradan geçen onca yıla rağmen Kadolin güncelliğini hala koruyan bir şampuan olarak öne çıkmaktadır. 

Dermadolin’in ürünleri sürekli güncellenmekte olan “İyi Üretim Yeri” “Good Manufactoring Practices” GMP ve diğer sertifikalarına sahiptir. İlk yıllarda marka ürünleri saçlı deride kepek konusu üzerine yoğunlaşarak üretilmiştir. Türk Henkel – Cognis – şimdilerde adı BASF olan dünya devi firmanın da desteği alınarak çalışmalar çeşitlendirilmiştir. En az bir yıl süren çalışmalar neticesinde ise Kadolin sonrası Pirdolin, Ceradolin, Sedolin, Selyum gibi kepek şampuanları üretilmiştir.

2006 senesinden itibaren ise bu şampuanlarla birlikte AB deki gelişmelere paralel olarak saç ve vücut nemlendirici üzerinde çalışmalar yapılmıştır. Minidolin de dahil olmak üzere ürün gamına sürekli yeni ürünler eklemiş olan firma günümüzde hala çalışmalarına devam etmektedir.

Minidolin Bebek Şampuanı Ne İşe Yarar?

Bir bebek şampuanından beklenen şey bebeğin cildine zarar vermeden, etkili bir temizlik yapmasıdır. Minidolin de bu amaçla formüle edilmiş ve içeriği doğal bitki özleri ile formüle edilmiştir. Hodan tohumu yağı, bal özütü, alerjen içermeyen parfüm, ekosert sertifikalı koruyucu gibi özel içeriklere sahip bebek şampuanı gözleri de yakmamaktadır. Bebeğin banyosu esnasında vücut ve saç temizliğini etkili bir şekilde sağlamaya yardımcı olur.

Bebekte saçlı derinin kepeklenmesinin önüne geçmeye katkı sağlar. Günlük kullanıma uygun olarak formüle edilen şampuan cildi nemlendirmeye yardımcı olarak sağlıklı bir görünüm ortaya çıkarma adına etki sağlar. Omega-6 yağlarından bir tanesi olan Gamma Linoleik Asit zengini bir şampuandır. Cilt bariyerini güçlendirmeye destek veren şampuan cilt üzerinde olumsuz etki bırakmaz.

Bebek cildine dost olarak üretilmiş olup ekosert sertifikalı koruyucu içermektedir. pH seviyesi 5.5 olması sebebi ile cildi koruyan asit mantosunun gelişimine katkı sağlar. Minidolin bebek şampuanı hipoalerjeniktir. Ayrıca SLES, SLS, paraben, Fenoksietanol, boya maddesi, sabun gibi katkılar içermez. Güvenle kullanılabilir.

Minidolin Vücut Losyonu

Minidolin ürün serisi içerisinde yer alan bir diğer kullanışlı ürün de Minidoin vücut losyonudur. Bebek/çocuk nemlendirici losyonu ciltte ortaya çıkabilecek hassasiyeti gidermeye yardımcı olur. Cilt görünümünü düzenlemeye yardımcı doğal içeriği cildin nemlenmesine katkıda bulunur. Bu vücut losyonu bebeklerin başlarında oluşabilecek konaklara sürülüp bekletildikten sonra Mindolin bebe şampuanı ile yıkanırsa konak oluşumunun öne geçmesine destek olur.

Vücut üzerinde görülebilecek farklı semptomların önlenmesine karşı da yine doğal içeriği ile katkı sağlar. Hodan tohumu yağı, bal özütü, zeytinyağı ve pantenol içeren özel formülasyonu ebeveynlerin iç rahatlığı ile kullanabilecekleri bir losyon sunmaktadır. Bu losyon dermatolojik olarak test edilmiş olup ayrıca yetişkinlerin nemlendirici krem olarak kullanması için de uygundur.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun