Kozmela.com

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Sizi Açık Renkli Saçların Kurtarıcısı Mor Şampuan ile Tanıştıralım!

Sarı, platin, beyaz, gri gibi açık renkli saçların en büyük sorunu zaman içerisinde oluşan ton eşitsizliği ve beraberinde gelen yıpranmalar. Bu durumdan muzdarip kadınlara güzel bir haberimiz var. Ton eşitsizliği ve beraberinde gelen bakımsız yıpranmış saçlar için geliştirilmiş mor şampuanı hala denemediysen aklına takılan, merak ettiğin her şeyi sana tek tek anlatıyoruz.

Hazırsan başlayalım!

Mor Şampuan Nedir?

Her kadın arzu ettiği saç rengine kavuşmak ister. Ancak söz konusu boya olunca her ne kadar dikkatli olunsa da zaman içerisinde saç üzerinde olumsuz etkiler görmek mümkün olabiliyor. Bu sebeple mağdur olan kadınların neler çektiğini tahmin edebiliyoruz. Eminiz ki doğal sarı, platin ya da küllü kumral renkte saçların varsa açık renk boyaların zamanla saçların üzerinde yarattığı etkiye bizzat birinci elden şahit olmuşsundur.

Saç renginizi açtırarak boya işlemi yaptığınızda saçlarda zamanda turunculaşma veya kızıllığa kaçan ton farkları, renk yansımaları oluşabiliyor. Özellikle gri, açık sarı, platin gibi açık renklerde ortaya çıkan bu problemin çözümü; MOR ŞAMPUAN!

"Mor şampuan gerçekten mor mu?" sorusunun cevabını merak ediyorsan evet mor! Silver şampuan olarak da adlandırılan bu şampuanlar, turuncu rengi nötrlemeye yardımcı olur ve saçında istemediğin kızıllık, turunculaşma gibi renk değişikliklerinden kurtulmanı sağlar.

Pek çok kaliteli markanın sunduğu Silver şampuan yani diğer adı ile mor şampuan adeta saçlarının kahramanı olacak! Saçlarındaki bu olumsuz etkiyi ne denli kısa bir sürede ortadan kaldırdığını görünce bize hak vereceksin.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Sarı ya da açık renkte saçlara sahip kadınların sık sık duyduğunu düşündüğümüz mor şampuan saçındaki o istemediğin yansımaları ortadan kaldıran etkili bir formüle sahip. Renginin mor olması ise tamamen senin yararına. Birbirine zıt giden bu iki rengin birleşimi sayesinde saçlarına o hep istediğin küllü ve yumuşak yansımayı kazandırabileceksin.

Mor şampuan saçında oluşabilecek yansımalara doygunluk kazandırabileceğin bir ürün. Saç renginde bütünlük arıyorsan bu şampuan bu anlamda senin tüm dileklerini gerçekleştirecek. Ayrıca beyaz, gri ve platin renk boyalı saçlar üzerindeki etkisi de muazzam. Mor şampuan içerisinde bulunan viyole pigmentler ise yansımaların önüne geçmeye yarayan kilit madde. 

Silver şampuanların içeriğinde paraben ya da sülfat içermez. Kimyasallardan uzak olması sebebi ile mor şampuan sadece açık renkli saçlara sahip kişilerin değil güzellik salonu ve kuaförlerin de bir numaralı tercihi.

Mor şampuanlar içeriğinde koruyucu da barındırmaz. İçeriğindeki nar özü sayesinde saçın her daim taze ve canlı kalmasını sağlar. Ayrıca bir dip not ekleyelim; markaların mor şampuanları hayvanlar üzerinde herhangi bir şekilde deneye tabi tutulmuyor. Doğaya ve hayvana saygısı ile de takdire şayan.

Mor Şampuanı Nasıl Kullanmalıyım?

Şampuanı haklı olarak bu denli övdükten sonra gelelim kullanımına…

Silver şampuanlar diğer şampuanlar gibi her gün kullanıma uygun değildir! Her gün mor şampuan kullanmak bir süre sonra saçlarını yıpratabilir.

Mor şampuan 2 şekilde kullanıma uygundur.

1. Haftada 2-3 kez şampuan olarak kullanılabilir,

2. 15 günde bir saç maskesi olarak kullanılabilir.

Şampuan olarak kullanmak için:

Seçtiğin ürünü saçlarına uygula, köpürt. 4 - 5 dakika bekledikten sorna durula. Bu şampuan saç rengini nötrlemeye yardımcı olacağı için saçlarını bir miktar kurutabilir. Bu sebeple mor şampuan kullanmı sonrasında mutlaka saç kremi kullanmanı da öneriyoruz!

Maske olarak kullanmak için:

15 günde bir saçlarına maske olarak uygulama yaparak saç rengini nötrleyebilirsin!

Nemli saçına ürünü uygula, 15 - 20 dakika boyunca saçında beklet ve durula!

BONUS:

En İyi 4 Mor / Silver Şampuan

Sarı saçlarına iyi gelecek en iyi 4 silver şampuanı senin için seçtik. Saç rengini nötrlemek, saçlarında daha doğal sarı bir görünüm elde etmek istiyorsan bu ürünleri Kozmela.com'da inceleyebilirsin.

1. Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 200ml

Sarı, gri ve açık kumral saç renkleri için geliştirilen ürün, bakım yapan özel formülü ile saçlarındaki turunculaşma için özel olarak geliştirilmiştir. En çok tercih edilen mor şampuanlardan bir tanesidir. Saç rengini kontrol altına almak için bu şampuanı inceleyebilirsin! İncelemek için ürünün üzerine tıkla!

2. Loreal Professionnel Serieexpert Magnesium Silver Gri ve Beyaz Saçlar için Şampuan 500ml

Bu ürünü diğerlerinden ayıran en önemli özellik beyaz ve gri saçlara özel hazırlanmış olmasıdır. Sarı saçlara sahipseniz diğer mor şampuan çeşitlerini kullanmanızı öneriyoruz.

Beyaz ve gri saçlardaki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur! Ürünü incelemek için üzerine tıkla!

3. Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan 250ml

En çok tercih edilen bir diğer mor şampuan ise; Urban Care! Sarı, gri ve rengi açılan kumral saçlar için kullanıma uygundur. Formülünde bulunan UV filtreleri, saç renginizi güneşten korumaya yardımcı olur. Güneşin saç rengini açan etkisinden saçlarınızı korur! İstenmeyen turuncu renklerden, saçlarınızı bu ürünle de koruyabilirsiniz!

Ashley Joy Mor Şampuan 250ml

Ashley Joy kalitesi ile sizlere gelen bu şampuan turuncu yansımaları önlemenin yanı sıra saçlarınıza canlılık ve doğal bir ışıltı kazandıracak. İçeriğindeki vitamin ve proteinler ile donuk saçlarınız hiç olmadığı kadar parlayacak, canlanacak, güçlenecek. Ayrıca saçlarınızı yoğun şekilde nemlendirmeye ve kırılmaların önüne geçmeye yardımcı olduğunu da ekleyelim.

Tüm Mor Şampuan çeşitlerini indirimli fiyatlarla incelemek için hemen tıklayın!

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun