Kozmela.com

NASCİTA MAKYAJ SÜNGERLERİ

Makyaj Süngerleri listesinde 17 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Makyaj Süngerleri

Makyajın ayrılmaz parçalarından bir tanesi de makyaj süngerleridir. Makyaj süngerleri kusursuz bir makyaj için önemlidir. Pudra ve fondöten süngeri gibi ürünler uygulanacak makyajın daha doğru ve kalıcı olması adına etkili olduğundan seçimi de son derece dikkat gerektirir. Makyaj süngerini allık, kapatıcı, fondöten, aydınlatıcı gibi makyaj malzemelerinde kullanmak mümkündür. Makyaj malzemeleri konusunda geniş ürün yelpazesine sahip olan Nascita makyaj süngeri çeşitlerinde de ihtiyacı en iyi şekilde karşılamaya yardımcı oluyor.

Makyaj Süngeri Kullanımı

Makyaj süngeri kullanımı oldukça basittir. Birkaç temel noktaya dikkat etmek yeterlidir. Örneğin süngerin geniş yüzünü fondöten yaymak için kullanmak gerekir. Süngerin düz kısmı fondötenin cilde çok daha etkili bir şekilde yayılmasına olanak sağlar. Nascita makyaj süngerinin köşeleri ise daha köşe ve dip noktalar için kullanılmaktadır. Örneğin dudak üstü, burun kenarı, göz çevresi gibi bölgeler için süngerin kenar kısımlarını kullanmak mümkündür.

Fondöten uygulaması yaparken zorlamadan, nazikçe tampon hareketlerle işlem yapılmalıdır. Makyaj süngerini ciltte gezdirmek yerine tampon hareket uygulaması ile daha iyi bir sonuç almak mümkündür. Bu sayede hem doğal bir bitiş hem de tatmin edici bir kapatıcı özellik sunacaktır.

Pek çok makyaj süngeri çeşidi bulunuyor. Özellikle Nascita markasının bu anlamda çok fazla seçeneği mevcut. Sert yapıdaki makyaj süngerleri cilde zarar verebilir. Bu sebeple kesik uçlu, yumuşak sünger tercih etmek önemlidir. Nascita’nın yumurta büyülüğünde ve tipinde sünger çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar krem tarzı ürünleri uygularken büyük kolaylık sağlamaktadır.

Makyaj süngerinin kesin uçları az önce de değindiğimiz gibi özellikle köşe ve dip bölgelere uygulama yaparken oldukça işlevseldir. Makyaj süngeri tercih ederken mutlaka yumuşak yapıda olmasına özen gösterilmelidir. Cilt sağlığı açısından da önemli bir nokta olmaktadır.

Makyaj Süngeri Temizleme

Makyaj sünger çeşitleri uygulaması kadar kolay da temizlenebilmektedir. Makyaj süngerinde hijyen açısından dikkat edilmesi gereken şey birkaç kullanımdan sonra temizliğinin yapılmasına özen gösterilmesidir. Makyaj süngerini temizlemek için özel üretilmiş spreyler de kullanılabilir, beyaz sabun da. İyice temizlendiğinden emin olduktan sonra kurumaya bırakılmalı ve kuruduktan sonra yeniden kullanılmalıdır.

Makyaj malzemesi kullananlar bilirler ki bu tip malzemeleri kullanırken hijyen kurallarına çok dikkat etmek gerekir. Makyaj süngeri elden geldiği kadar başkaları ile paylaşılmamalı ve temizliğine dikkat edilmelidir. Temizliğine dikkat edilmediği takdirde ciltte istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Uzun süre yıkanmayan ve kullanıma devam edilen makyaj süngerlerinde birtakım zararlı mikroorganizmalar ortaya çıkabiliyor. Bu da cilt sağlığını tehdit edebiliyor. Ayrıca uzmanlar temizliğin yanı sıra cilt sağlığı için süngerin 3 ayda bir yenilenmesi gerektiğini dile getiriyorlar.

Makyajın en önemli adımlarından bir tanesi olan fondöten, pudra ve krem uygulamaları için kullanılan Nascita makyaj süngerleri oldukça uygun fiyatlarla alıcı ile buluşmaktadır. Gayet ekonomik ve bir o kadar kullanışlı olan Nascita makyaj süngeri çeşitlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğin makyaj süngerini anında sipariş verebilirsin.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun