Kozmela.com

Omo Matik Deterjan Çeşitleri

Geçmişi Victoria dönemine dayanan firmanın temelleri ilk kez 1890’lı yıllarda atıldı. Level Brothers'ın kurucusu William Hesketh Lever dönemin hijyen ihtiyacını karşılama amacıyla devrim sayılabilecek Sunlight Soap’a imza attı. Bunu yapma amacını ise kadınların iş yükünü azaltarak aynı zamanda temizliği yaygınlaştırmak olarak açıklamaktadır. Temellerini bu amaç doğrultusunda atan Unilever günümüzde de bu kültürü hala taşımaktadır. 21. Yüzyıla gelindiğinde insanların hala daha iyi görünmeleri ve hayattan daha fazla zevk alabilmeleri adına çalışmalarını sürdürmektedir.

Firmanın dünya genelinde 149 bin çalışanı bulunuyor. Yine dünya genelinde 190’nın üzerinde ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. 400’ün üzerinde markaya sahip olan firma şeffaf ve halka açık bir şekilde çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Firma her gün 2,5 milyar insana ulaşmaktadır. Hijyeni odağına alan firma kişileri ve evlerini temiz, ferah tutma adına etkili ürünler sunmaya devam etmektedir. Ülkemizde bir asırdır neredeyse her evde bir Unilever ürünü bulunuyor.

Günümüzde Unilever ülkemizde 6 fabrika yatırımı, 5 bini aşan çalışanı 32 ülkeye ihracatı ve 20 binden fazla tedarikçisi ile ekonomimize katma değer sağlamaktadır. Unilever’in bu anlamda sunduğu ve neredeyse her eve giren markalardan bir tanesi de Omo’dur.

Omo Toz Deterjan

Omo, hem toz hem de sıvı deterjan olarak insanların temizlik ihtiyacını en iyi şekilde karşılama amacıyla üretilmiştir. Unilever, Omo markasını ilk olarak 1960’da İzmir’de halk ile tanıştırdı. 1966 senesinde ise popüler bir marka haline gelmişti ve neredeyse her evde kullanılıyordu. 80’li yıllarda evlere çamaşır makinesi girmesi ile birlikte gelişmelere ayak uydurarak matik ürünlerini sunmaya başladı. Omomatik kısa zamanda tüm ülkede sayısız eve girdi.

2001 yılına gelindiğinde kirlenme olgusuna farklı bir bakış açısı getirmiş ve kirlenmenin doğal olduğu önemli olanın doğru bir şekilde bu kirlerden kurtulmak olduğunun altını çizmiştir. Bunu en net şekilde 2004 senesinde başlattığı kirlenmek güzeldir kampanyası ile ortaya koymuştur.

Kirlenmek güzeldir sloganından sonra 2008’de her çocuğun çocuk olmaya hakkı var sloganı ile çocukların yaşayarak öğrenmeleri gerektiğini ve bu anlamda kirlenmenin de doğal bir şey olduğunu ve temizliğin Omo ile kolay bir şekilde yapılabildiğini dile getirmiştir.

Omo Sıvı Deterjan

2008 senesinde konsantre ürünleri süren marka deterjanın ağırlığını azaltırken etkisini artırmayı hedeflemiştir. Konsantre ürünlerin küresel ısınma ve çevresel problemlerin etkisinde çok daha olumlu yönde etki bırakacağının altını çizmiştir. 2010 senesinde ise Omo konsantre sıvı deterjanı tüketicilerle buluşturmuştur. Günümüzde Omo temizlik denildiği zaman ilk akla gelen markalardan bir tanesidir ve ister toz olsun ister sıvı kullanışlı ürünleri ile her evde kendisine yer bulmaktadır.

Omo markasının temizlik ürünlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü Türkiye’nin neresinde olursanız olun tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun