Kozmela.com

Parodontax Diş Macunu Çeşitleri

Parodontax, GlaxoSmithKline adlı firmaya ait bir Alman markasıdır. Kısaca GSK, 2000 senesinde Glaxo Wellcome ve SmithKline Beecham'ın birleşmesiyle kurulmuştur. Firma 2019’daki verilere göre Merck & Co, Sanofi, Novartis, Pfizer’den sonra dünyanın altıncı en büyük ilaç firmasıydı. Ayrı iki şirketin kurulması ile ortaya çıkan GlaxoSmithKline firmasının kuruluşu 2000 senesine dayanır. Ancak birleşen şirketlerin tarihi 18. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Şirketin merkezi olan GSK House’un yeri Londra Brentford semtindedir.

Parodontax diş macunu ise 1937 senesinde geliştirilmiştir. Bir Alman ilaç firması olan Madaus ile işbirliği içinde piyasaya sürülmüştür. İçeriğinde bitkilere dayanan antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikler barındırmaktadır. Marka, 1975 senesinde klorheksidin diglükonat içeren ilk ürünü Almanya’da piyasaya sürmüştür. Bununla beraber ağız bakımı için ağız gargarası, jel ve sprey dahil pek çok daha ürün geliştirmiştir. 2001 senesinde GlaxoSmithKline çatısı altına giren firma şu anda hala bu çatı altında çalışmalarını yürütmektedir. 

Parodontax nedir ne işe yarar?

Ağız bakımında önemli rol oynayan diş macunları küçük büyük herkesin kullandığı ürünlerdir. Sindirim ağızdan başlar. Bu sebeple ağız bakımı son derece önemlidir. Diş macunları arasında Parodontax doğal ve etkili içeriği ile öne çıkmaktadır. Markanın diş macunu çeşitleri arasında beyazlatıcı etki sunan, florürsüz içeriği olan pek çok farklı ürün bulunmaktadır. Markanın geniş ürün yelpazesi içerisinde hem yetişkinlere hem çocukların kullanımına uygun diş macunu çeşitleri bulunmaktadır.

Diş bakımı ile birlikte diş eti bakımı da son derece önemlidir. Doğal özlerle geliştirilmiş olan diş macunları dişlerin yanı sıra diş etlerine de bakım sağlayabilmektedir. Diş macunu seçerken son derece dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü doğru bir diş macunu ve diş fırçası ile diş ve ağız sağlığını korumak mümkün olmaktadır. Düzenli kullanımda ise olası bir diş çürümesi, diş eti iltihaplanması gibi riskleri de ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. 

Parodontax diş ve diş eti macunları günlük olarak her gün kullanılmalıdır. Bu sayede ağızda kapsamlı bir hijyen sağlanmış olunacaktır. Parodontax diş macunları 25 ml, 50 ml, 75 ml ve 80 gram şeklinde farklı ebat ve ambalajlarla tüketicilere sunulmaktadır. Kullanım sıklığına göre bu gramaj ve boylardan dilediğinizi sipariş verebilirsiniz. 

Akşam uyurken ağız kapalı olduğu için bakteriler birikebilmektedir. Bu sebeple sabah uyandığında kişinin dişlerini fırçalaması son derece önemlidir. Kişi sadece 2 dakikasını ayırarak ağız içerisinde hijyen sağlayabilmektedir. Gün içerisinde bakterilerden arınmış bir ağız, ferah bir nefes ile kişi çok daha rahat edecektir. Parodontax diş macunu tekli alınabileceği gibi set şeklinde de alınıp kullanılabilmektedir. Set içerisinde genellikle ya bir diş fırçası da ekstra ikinci bir diş macunu bulunmaktadır. 

Diş macunu setleri kapsamlı ve uzun süreli diş bakımı için idealdir. Genellikle setler ikinci ürünü çok daha hesaplı bir duruma getirdiğinden sıklıkla tercih edilmektedirler. Hangi seti tercih edeceğiniz ise ihtiyacınıza bağlıdır. Uzun süreli bir kullanım için setleri tercih edebilirsiniz. Parodontax diş macunu çeşitleri ise içeriği bakımından da farklılık göstermektedir. 

Parodontax diş macunları florürlü, florürsüz, bitkisel içerikli, beyazlatıcı, diş eti bakımı gibi birbirinden farklı çeşitlerle tüketicilere sunulmaktadır. Doğal özlerle formüle edilmiş markanın diş macunları özellikle hassas dişler üzerinde oldukça etkilidir. Diş hekiminizin de tavsiyesi ile farklı içeriklere sahip Parodontax diş macunları içerisinden ağız sağlığınız açısından en ideal olanı da rahatlıkla alabilirsiniz. 

Parodontax diş macunu çeşitleri diş ve diş etlerinizi etkili bir şekilde korumanın yanı sıra gün boyunca sizlere ferah bir nefes de sağlamaktadır. Ağız kokusu sorunu yaşayanlar için bu ferahlatıcı içerik oldukça etkilidir. Markanın diş macunlarını kullanmak ise oldukça basittir. Tıpkı diğer diş macunlarında olduğu gibi bezelye büyüklüğünde diş macununu diş fırçasına almanız ve dişlerinizi nazikçe fırçalamalısınız. Günde iki kez, ikişer dakikalık yapacağınız bu uygulama ile hem dişlerinizi, hem diş etlerinizi koruyabilir hem de gün boyu etkisini koruyan ferahlığı hissedebilirsiniz. 

Ağzın yapısına ve dişlerin hassasiyetine uygun bir diş fırçası tercih etmek de diş macunu kadar önemlidir. Bunun yanı sıra diş fırçalarken fırçayı dişlere çok bastırmak da diş minesine zarar vereceğinden son derecede tehlikelidir. Ayrıca fırçayı dişlere fazla bastırmak diş eti kanamalarına da sebebiyet verebilmektedir. Diş fırçalama işlemi yukarı ve aşağı hareketlerle yapılır ancak bunu yaparken son derece nazik olmak gerekmektedir. Parodontax diş macunu ile dişlerinizi nazikçe fırçalayarak gereken hijyeni en iyi şekilde sağlayabilirsiniz. 

Parodontax diş macunu kullananlar neler diyor, ne gibi yorumlarda bulunuyor bunlara baktığınızda gerçekten insanların son derece memnun kaldığını gözlemlemek mümkündür. Parodontax diş macunu farklı çeşitleri ile tüketicilere sunulmaktadır. Ağız bakımında önemli bir yeri bulunan Parodontax diş macunu çeşitlerini yakından inceleyerek size en uygun olanı seçebilirsiniz. 

Diş macunu seçiminde ise macundan beklentilerin göz önüne alınması gerekir. Bu sebeple içeriğinin de dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesi önemlidir. Günümüzde insanlar genellikle doğal ve organik olanı sıklıkla tercih etmektedirler. Eğer sizin de tercihiniz bu yöndeyse Parodontax bitkisel diş macunu çeşitlerine bakabilirsiniz. Parodontax bitkisel diş macunu içeriğindeki doğadan gelen özlerle ağız bakımında doğal bir etki bırakmaktadır. 

Dişlerin daha beyaz görünmesi adına ise Parodontax diş macunu beyazlatıcı özelliği olan diş macunlarından tercih edebilirsiniz. Gün içerisinde tüketilen gıdalar, çay, kahve gibi içecekler dişlerin sararmasına neden olabilir. Dişlerindeki sarı görünümden şikâyetçi olanlar için beyazlatıcı etkili Parodontax diş macunu son derece etkilidir. Diş macunundan arzu edilen beklentinin karşılanabilmesi için macunun düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Her ne kadar içeriği kuvvetli olsa da düzenli kullanım da son derece önemli olmaktadır. 

Diş macunları florür içeren ve içermeyen şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Florür içeren diş macunları genellikle 1-1.5 mg/g kadar florür içermektedir. İçeriğinde florür bulunmamasını isteyenler için ise yine markanın florür içermeyen diş macunları bulunmaktadır. Ağız içerisindeki belirli travmalar hassas ağızlarda görülmektedir. Hassas bir ağız dokusuna sahip olanlar için florürsüz diş macunları tercih edilebilmektedir. Parodontax florürsüz diş macunu ile taze bir nefese ve sağlıklı dişlere sahip olmak mümkündür.

İçeriği sağlıklı bir diş macunu ağız sağlığını en iyi şekilde korumaya yardımcı olurken diş eti rahatsızlıkları da minimuma indirmede etkili olabilmektedir. Dişlerdeki tartar oluşumunu engellemeye yardımcı Parodontax diş macunu çeşitleri ağız sağlığı konusunda üstün bir performans sergilemektedir. 

Parodontax fiyat

Her ürünün olduğu gibi Parodontax diş macunu fiyatları da farklılık gösterebilmektedir. Parodontax diş macunu fiyatlarını etkileyen unsurlardan bir tanesi ürünün mililitre değeridir. Bununla beraber içeriği, adedi, tekli mi set mi olduğu gibi durumlar da ürünün fiyatındaki değişikliklerde etkili olmaktadır. Ancak markanın farklı gramajlarda, her bütçeye uygun diş macunu bulunmaktadır. 

Parodontax 20 ml diş macunu çeşitleri bulunduğu gibi 75 ml diş macunu çeşitleri de bulunmaktadır. 20 ml diş macunları genellikle seyahat boy olup çantalarda rahatlıkla her yere taşınabilecek boyutlardadır. Bu anlamda bir gezide, yolculukta da diş bakımınızı ihmal etmemeniz adına idealdir. Bunun yanında 75 ml gibi nispeten daha büyük boyları evlerinizde, aile bireylerinizle birlikte kullanabilir ve tüm ailenizle birlikte sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz. 

Parodontax diş macunu bir diş macunundan beklenen tüm özellikleri içeriğinde barındırmaktadır. İster büyük ister küçüklerin diş bakımını kapsamlı bir şekilde sağlamasına yardımcı olmaktadır. Diş ve diş etine nazikçe bir dokunuş, etkili bir temizlik ve hijyen için Parodontax diş macunu çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 

Parodontax markasının hangi diş macununu tercih edeceğini bilmiyorsanız içeriklerini dikkatli şekilde okumanız önemlidir. Çünkü içeriklerin etkisi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Hassas dişlere ve diş etlerine sahip kişiler Parodontax markasının diş eti bakımına yönelik diş macunlarını tercih edebilirler. Bununla beraber daha beyaz dişlere sahip olmak, diş minesini koruyarak dişlerin daha sağlıklı olmasını isteyenler için beyazlatıcı özelliği olan diş macunu seçilebilir.  

Diğer tüm ürünlerde olduğu gibi Parodontax diş macunu çeşitlerinin içeriği, özellikleri ambalajında detaylı bir şekilde yazmaktadır. Özel formülü sayesinde diş ve diş etlerine herhangi bir hasar vermeden bakım yapmaya yardımcı markanın diş macunları ağız içerisinde hijyen sağlamakla beraber ferah bir nefesin rahatlığını da sağlamaktadır. Parodontax diş macunu çeşitlerini sitemizde yakından inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü tek bir tıklama ile sitemiz üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.

Parodontax
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun