Kozmela.com

Pedikür Malzemeleri

Pedikür, ayak tırnaklarınızın bakımlı ve güzel görünmesine yardımcı olmak için uygulanan bakım türevidir. Ayak tırnaklarınızın kenarında oluşan etlerin temizlenmesine yardımcı olan pedikür, farklı birçok pedikür malzemesi ile gerçekleştirilebilir.
Pediküre başlamadan önce ılık bir su içinde ayaklarınızı bekleterek tırnak etlerinin ve cildinizin yumuşamasını sağlamalısınız. Daha sonra uygulamaya başlayarak tırnak bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Tırnak Eti İtici: Bir diğer adı ile krong tırnak etlerinizi geri itmenize ve kesilebilir hale getirmenize yardımcı bir araçtır. Metal, ahşap ve plastik çeşitleri bulunmaktadır.
  • Tırnak Eti Kesici: Belirginleşen ve yumuşayan kütikülleri, pens yardımı ile keserek temizleyebilirsiniz.
  • Törpü: Tırnaklarınızı şekillendirmenize yardımcı araçtır. Ayak tırnaklarınızı küt şekilde törpüleyerek oje sürerek bakımlı ayaklara sahip olabilirsiniz.
Pratik Pedikür Uygulaması
Kısa sürede pedikür uygulaması ile tırnaklarınızda bakım sağlayabilirsiniz.
İlk adım olarak ayaklarınızı ılık suyun içinde bekleterek yumuşamasını sağlayın. Daha sonra tırnak fırçası ile tırnaklarınızı temizleyin. Krong yardımı ile tırnak etlerinizi geriye itin. Törpüleyin ve kurulayarak ayak bakım kreminizi sürün. İsteğinize göre daha sonra oje sürerek tırnaklarınızı renklendirebilirsiniz.
Bu uygulama ile kısa sürede tırnak bakımınızı gerçekleştirerek güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz.
 

Pedikür
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun