Kozmela.com

Penaten Ürünleri

Alman menşeli bir marka olan Penaten farklı cilt tip ve cilt sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı ürünlerle öne çıkmaktadır. Cildi nemlendirmeye ya da cilt hasarlarını en aza indirmeye yardımcı ürünler ile yıllardır tüketicilerin tercihi olan Penaten her geçen gün genişleyen ürün yelpazesi ile sektör içerisindeki en popüler markalardan bir tanesi haline gelmiştir. Ürünleri arasında kremden bebek pudrasına, ıslak mendilden şampuana kadar geniş bir çeşitlilik söz konusudur. 

Penaten ne işe yarar?

Penaten cilt bakım ürünleri hem yetişkinlerin hem bebek ve çocukların cilt sağlığını en iyi şekilde desteklemeyi hedeflemektedir. Markanın cildi korumaya, cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı ürünleri oldukça kullanışlıdır. Penaten markasının her cilt tipine uygun olarak üretilen farklı türdeki ürünleri günlük kullanıma uygundur. 

Bebek sahibi annelerin en büyük yardımcısı hiç şüphesiz pişik kremleridir. Yeni doğan bebeklerde, bez bölgesinde ortaya çıkan kızarıklık ve tahrişleri engellemeye yardımcı pişik kremi, cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. Dermatolojik testlerden geçen pişik kremi annelerin güvenle kullanabileceği ürünler arasındadır. Penaten pişik kremi çinko oksit yapısı ile cilt ile ıslaklık arasında adeta bir bariyer görevi üstlenir. Bu sayede ıslaklık cilt tarafından emilmez ve cilt hasarının önüne geçilmiş olur. 

Penaten bebek pudrası ise yine pişik kremi gibi tamamen bebeğin cilt sağlığını destekleme üzerine formüle edilmiştir. Penaten bebek pudrası ciltteki teri emerek sürtünme ile ortaya çıkabilecek olumsuz durumların, tahriş ya da kızarıklığın önüne geçmeye yardımcı olur. Bebekler daha rahat, sakin ve huzurlu olurlar. 

Markanın bebeklere özel ürettiği Penaten Baby Papatya Özlü Bebek Vücut Şampuanı ise papatya özü içeriği sayesinde cildi yatıştırmaya yardımcı olur. Hem cilt hem de saç için geliştirilmiş şampuan yumuşak, ipeksi bir his bırakır. Günlük kullanıma uygun olarak formüle edilmiş olan saç ve vücut şampuanı bebeklerin hassas cildi için idealdir. Penaten Baby Göz Yakmayan Duşta Krem Şampuan ise göz yakmayan formülü ile bebeklerin banyo rutinini eğlenceye çevirir. Cildi beslemeye, temizlemeye yardımcı olur. 

Penaten cilt bakım yağı bebeklerin hassas cildini nemlendirmeye yardımcı olarak üretilmiştir. Cilde anında yumuşaklık kazandıran bebek yağı cildin beslenmesine de katkıda bulunur. Penaten markası hem bebekler hem de yetişkinler için cilt bakım ürünleri ve şampuan çeşitleri üretmektedir. Penaten markasının tüm ürünleri dermatolojik testlerden geçmiş olan marka hiçbir şekilde parfüm, kimyasal madde, madeni yağ kullanmamaktadır. 

Bebek yağı özellikle banyo sonrasında bebek cildini kurutmadan nemlendirmeye yardımcı olur. Normal losyonlara oranla 10 kat daha fazla nem sağlamaya yardımcı olan bebek yağı cilt bariyerine de destek olur. Yüz ve vücut kremi ise yine bebek yağı ile birlikte kullanılabilir ve cildi kuruluktan kurtarmaya, canlandırmaya ve kaybolan nemi telafi etmeye yardımcı olur. Penaten bebek bakım ürünleri içeriğinde herhangi bir kimyasal, zararlı madde yoktur. İçeriği tamamen bebeğin hassas cilt yapısına uygun olarak geliştirilmiştir. 

Penaten krem cilde Faydaları

Markanın yüz ve vücut kremi kuru ve çok kuru ciltlerde nemlendirici etkisini göstermektedir. Hassas bir cilt söz konusu ise cildi yatıştırmaya, derinlemesine nemlendirmeye yardımcı olur. Cilt bariyerini güçlendirirken cildin yumuşak, canlı kalmasına da katkıda bulunur. Yetişkinlerin kullanımına özel nemlendirici bakım losyonu da özellikle kuru cildinden dolayı rahatsızlık duyanlar için idealdir. İçeriğinde çeşitli mineraller ver E vitamini olan losyon cilt tarafından hızla emildiği için herhangi bir rahatsızlık vermez. Etkisini de hızla gösterir. 

Penaten Baby

Penaten ürünleri içerisinde bebeklerin hassas cildine uygun, pişik önleyici krem ve pudra çeşitleri bulunmaktadır. Tamamen bebeklerin hassas cildine yönelik geliştirilmiş olan pişik kremi ve pudra, cildi korumaya yardımcı olur. Bebeklerin daha rahat uyumasına olanak sağlar ve onları rahatlatır. 

Markanın sadece bebekler için değil, hassas cilde sahip olan herkese yönelik kullanabileceği ürünleri vardır. Penaten ürünleri içerik gereği saç ya da cilde herhangi bir zarar vermez. Bu sebeple sık kullanıma da uygundur. İçeriğindeki doğal bileşenler cildi nemlendirmeye ve temizlemeye yardımcı olur. 

Penaten bebek yağı banyo sonrası bebeklerin çok daha fazla rahatlamasına, rahat bir uyku çekmesine yardımcı olur. İçeriğindeki değerli bitki ve çiçek özleri bebek cildini rahatlatır. Besleyici özelliği ile cilt bariyerini en iyi şekilde destekler. Hassas bebek cildinin çevresel faktörlerden etkilenmesinin önüne geçer. Bebeğinizi yıkarken Penaten şampuan tercih edebilir ve banyo sonrası Penaten vücut losyonu ile kapsamlı bir bakım sağlayabilirsiniz. 

Bebeğinizi yıkarken sıcak su yerine ılık su tercih edebilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz hem rahatsız olmaz hem de banyo keyfinin tadını daha iyi alır. Saç ve vücut şampuanı uygularken dilerseniz yumuşak bir bez de kullanabilirsiniz. Penaten göz yakmayan şampuan ile bebeğinizin banyo rutinini eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz. Bebeği yıkama işleminden sonra uygun bir nemlendirici ile nemlendirmek cilt kuruluğunun önüne geçmeye yardımcı olacaktır. Penaten nemlendirici krem kullanarak bebeğinizin cilt kuruluğunun önüne geçmeniz mümkündür. Uzun süreli yumuşaklık sağlayan Penaten bakım kremi ayrıca hoş kokusu ile cildi sarar. 

Penaten krem fiyat

Hem bebek hem yetişkinler için farklı ürünleri ile cilt problemlerinin önüne geçmeye yardımcı Penaten kremleri farklı boyut ve formlarda üretilmektedir. Hem ambalaj olarak farklılık gösteren hem de içerik olarak farklı ihtiyaçlara cevap veren Penaten krem çeşitleri farklı fiyat aralıkları ile tüketicilere sunulmaktadır. Büyük ürünler nispeten daha maliyetli olmakla beraber küçük boy ürünler daha hesaplı olabilmektedir. Ancak fiyat kalite dengesine bakıldığında ürünlerin fiyatlarının hemen herkesin ulaşabileceği standartlarda olduğu görülebilir. Büyük boy ürünlerden alarak daha uzun vadede kullanabilir ve daha ekonomik bir tercih yapabilirsiniz. 

Penaten cilt bakım ürünlerini sitemizde yakından inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü uygun ödeme seçenekleri ile anında sipariş verebilirsiniz. 
 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun