Kozmela.com

SAMBUCOL

Sambucol markasında 2 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Sambucol

Ülkemizde doğal bitki özleri ile formüle edilmiş takviye gıda ürünlerini 1991 yılında insanlarla buluşturmaya başlayan Sambucol dünya genelinde pek çok ülkede kalitesi ile tercih sebebidir. Özellikle insan sağlığına faydaları bilinen kara mürver ile ürettiği takviye gıdaları ile rakiplerinin arasında farkını belli eden bir markadır. 

Pek çok nedene bağlı olarak insanın bağışıklık sistemi zayıflayabiliyor. Mevsimsel geçişlerden yeterli gıda alamamasına kadar birçok faktör bunda rol oynayabilir. Hava ısısın ani değişimi vücudu hiç olmadığı kadar etkileyebiliyor. Bağışıklık zayıfladığında ise vücut pek çok hastalığa karşı savunmasız hale geliyor. Bağışıklık zayıflaması hem çocuklarda hem de yetişkinlerde ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

Solunum yolu ve bulaşıcı hastalıklara karşı mutlaka bağışıklık sisteminin güçlü kalması gerekiyor. Kış aylarında hava değişimi ile iyice zayıflayan bağışıklık sistemi dışarıdan gelebilecek her türlü bakteriye ve dolayısıyla sağlığı tehlikeye atabilecek duruma açık hale geliyor. Bunu önlemek için ise farklı tedbirler almak gerekebiliyor.

Bağışıklık sisteminin güçlü kalabilmesi için ise sağlıklı beslenmek son derece önemli. Ancak bazen sağlıklı beslenmenin yanında takviye gıdalardan da faydalanmak gerekebiliyor. Bazı sağlık sorunlarından ötürü birtakım gıdaların alınması zor olabiliyor. Bu da yeterli vitamin ve mineral desteğinin sağlanamamasına yol açabiliyor. Sambucol ise insan vücudunun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin sağlanması adına katkı sağlayan farklı formlarda kullanışlı destek ürünler sunuyor.

Sambucol Faydaları

Sambucol pastil, şurup ve tablet takviye gıda olarak sunulan ürünlerdir. En büyük özelliği sağlığa faydalı kara mürver özütü ile üretilmiş olmasıdır. Kara mürver zaten bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı etkileri ile bilinmektedir. İçeriğindeki antioksidan ve C vitamini insan sağlığında olumlu etkiler sağlar. Sambucol takviye gıda ürünleri ise kara mürver özütü ile üretildiğinden bünye üzerinde bu olumlu etkileri göstermeye yardımcı olur.

Sambucol takviye gıdalarının temel doğal bitkisi kara mürver şurup halinde düşük kalorilidir. 100 gramlık bir kara mürver 73 kalori, 18.4 gram karbonhidrat ve 1 gramdan daha az protein ve yağ içerdiğinden sağlık açısından oldukça idealdir. Kara mürver özütünün grip virüsünün neden olduğu semptomları en aza indirdiği düşünülmektedir. Ayrıca ürik asit, kolesterol ve kan şekeri seviyelerini düşürmek gibi etkileri olduğunu öne sürülmektedir.

Kara mürver zararlı bakterilerle savaşmaya yardımcı olur. UV radyasyonuna karşı koruyabilir. Ayrıca bu takviye gıdalar bal ve çinko da içermektedir. Sambucol takviye gıda çeşitleri vücut direncini artırmaya, idrar, balgam söktürmeye yardımcı olurken aynı zamanda cilt sağlığını koruma adına da katkı sağlar.

İnsan bünyesi tarafından üretilemeyen C vitamini alımı güçlü bir bünye için son derece önemlidir. C vitamini demir emilimini de güçlendirmekte olduğundan bağışıklık sisteminde destekleyici bir özelliğe sahiptir. Özellikle strese bağlı bağışıklık sistemi zayıflamış kişilerde C vitamini takviyesi önemli bir yer oluşturuyor. Soğuk algınlığı gibi durumlarda hastalığın hafif atlatılmasında da bu vitaminin etkisi bilinmektedir. 

Yine Sambucol takviye ürünleri içerisinde yer alan çinko sindirim ve sinir sistemini yönetmekte olan 300 üzeri enzimi etkileyebiliyor. Cilt sağlığını güçlendirmesi, bağışıklık sistemini desteklemesi açısından önemli görevleri bulunuyor. C vitamini gibi çinko da insan bünyesi tarafından depolanmıyor. Bu sebeple insan vücudunun ihtiyaç duyduğu çinkonun da dışarıdan alınması gerekiyor. Çinko eksikliği pek çok farklı hastalığı tetiklediğinden yeterli düzeyde sağlanması gerekir. Sambucol takviye gıdaları ise bu önemli vitamin ve mineralleri sağlamaya yardımcı olarak bağışıklık sisteminin desteklenmesine katkıda bulunuyor.  

Sambucol Plus  

Sambucol takviye gıda markası üretmiş olduğu tabletler ile vücuda faydalı bir destek sunuyor. Kara mürver özütünün bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkileri bilinmektedir. Özellikle kış hastalıklarının başını çeken grip gibi rahatsızlıklara karşı güçlü bir etkiye sahip. Sambucol Plus ise kara mürver özü ile üretilmektedir. Üst solunum yolarının enfeksiyon kapmaması için destek verir. Kara mürver içeriğinde antioksidan vardır ve vücut için son derecede faydalıdır. Bu önemli bitkinin özleri ile üretilmiş olan Sambucol takviye gıda çeşitleri ise vücut için bir savunma mekanizması kurulma adına etkili bir destektir.

Sambucol markasının sunduğu gıda takviyesi kara mürver ekstresi haricinde C vitamini ve çinko da barındırır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi adına bu ürünler farklı formlarda takviye gıda olarak sunuluyor. Sambucol Efervesan tablet ise bunlardan bir tanesidir. Efervesan anlamı suda eriyen demektir. Suda erime özelliğinde olan tabletler su ile birlikte alındığında ayrıca midede çözünmesine gerek kalmıyor. Bu sayede kana hızla karışıyor. İçeriğindeki gaz, tablet su ile birleştiğinde hızla parçalanmasını sağlar. Suda çözünme hızı artan tablet çok kısa bir sürede rahat bir şekilde tüketilebilecek hale gelmektedir.

Bu tabletlerin tüketim açısından en avantajlı yönlerinden bir tanesi gazoz hissi vermesidir. Özellikle katı hap yutmakta zorluk yaşayanlar için çok pratik bir hale geliyor. Ancak tablet efervesan özelliği taşımıyorsa suya karıştırılması uzmanlar tarafından pek önerilmemektedir. Gıda takviyeleri çocuklar için çiğnenebilir formda üretiliyor. Bebekler için ise mamaya damlatılarak kullanılabilecek likit formlar bulunuyor. Ancak elbette bebeklerde kullanılmadan önce uzman bir doktorun tavsiyesi alınmalıdır.

Bu tabletler pancar kökü kırmızısındadır ve çilek aromasına sahiptir. Hoş bir aroma olduğundan ötürü kullanıcılar tarafından sık bir şekilde tercih edilir. Kan damarlarının normal bir şekilde işlevlerini yürütebilmesi adına kolajen oluşumuna direkt olarak destek sağlar. Bu sayede vücuttaki tüm organlar, tüm birimler normal seyrinde çalışmalarına devam ederler.

Tablet yutmakta zorluk çekenler için ise Sambucol Plus şurup formu bulunmaktadır. Şurup çeşitleri hem şekerli hem de şekersiz olarak iki ayrı formda kullanıma sunulmaktadır. İçeriği sayesinde tüketimi oldukça rahat olan şurup bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarında, sağlıklı bir şekilde çalışabilmesine destek sağlar. Sıvı formu hem çocuk hem de yetişkinler için idealdir.

Sambucol Plus pastil ise çiğnenebilir, yumuşak bir forma sahiptir. Bu sayede kolay bir şekilde tüketilebilir. Hoş bir tadı olduğundan ötürü tüketilirken zorluk çekilmez. Soğuk algınlığı risklerinde pastil destekleyici bir görev üstlenir. C vitamini desteği sayesinde diş ve diş eti sağlığını da korumaya yardımcı olur. Enerjisini kaybetmiş vücuda yeniden enerji kazandırmaya katkı sağlar. Cildin canlanmasında da desteği bulunur. Sindirim sistemine destek vererek rahatlamasına yardımcı olur.

Sambucol Plus Fiyatları

Pastil, şurup ve kapsül şeklinde sunulan Sambucol Plus takviye gıdaları farklı fiyat seçenekleri ile sunulsa da içeriği ve vücuda sağladığı desteği düşünüldüğünde oldukça uygun aralıklarda sunulduğunu söylemek mümkündür. Hem kalitesi hem de bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu katkıları ile Sambucol Plus ayrıca farklı ödeme seçenekleri ile sunulduğundan bu takviyeye ihtiyaç duyan kişileri hiç zorlamıyor.

Sambucol Plus fiyatlarının değişkenliği ürünün miktarına göre değişebiliyor. Pastil ve tabletlerde adet, şuruplarda ise ml değeri fiyatlarda değişikliklere neden olabiliyor. Her bütçeye uygun Sambucol Plus takviye gıda çeşidi bulunuyor. Bu nedenle geniş bir ürün seçeneği söz konusu oluyor. Bu geniş ürün yelpazesi içerisinde hem yetişkin hem de çocukların kullanımına uygun ürünler yer alıyor. Bu ürünler farklı fiyat aralıklarında sunulsa da her bütçeye uygun çeşidi marka altında sunuluyor.

Sambucol Plus takviye gıda çeşitlerinin tamamına Kozmela üzerinden ulaşabilir, inceleyebilir ve uygun ödeme koşullarından faydalanarak anında siparişinizi verebilirsiniz.

 

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun