Kozmela.com

Scholl Ayak Bakım Ürünleri

Scholl markasının hikâyesi 100 yıllık bir geçmişe dayanmaktadır. Ayak hastalıkları uzman Dr. William Mathias Scholl tarafından kurulan marka İngiliz şirketi SSL International’a aittir. Bu firma hem ayakkabı hem de ayak bakım üreticisidir. Markanın babası Scholl ilk kez 17 yaşında iş hayatına atılmış ve Chicago’da küçük bir ayakkabı dükkânında çırak olarak çalışmaya başlamıştır.

Scholl’un çalıştığı dönemde ayaklarla ilgili pek çok şikâyet geliyordu. İnsanların bu şikâyetleri Scholl’un ilgisini çekmiş ve tıp fakültesi okumaya karar vermiştir. Scholl 1904 senesinde tıp fakültesinden mezun oldu. Mezun olduğunda henüz 22 yaşındaydı. Uğraşlarının meyvesini almış oldu ve o yıl ilk icadının patentine de imza attı. Foot-Eazer adını verdiği ilk icadı ayak tabanını destekleyerek rahatlamasına yardımcı olan bir üründü. 1907 senesine geldiğinde kendi şirketini kurdu.

William bir yandan bilimsel çalışmalarına da devam etti ve ayak hastalıkları-ortopedi üniversitesini kurmaya karar verdi. Bu bilim yuvasında ücret talep etmeden ayak muayeneleri yaptı ve insanların şikâyetlerini dinleyerek ayaklardaki sorunlara çare bulmaya yönelik çalışmalar yaptı. Tüm bu çalışmaların ışığında tam 10 sene sonra ilk ayakkabı serisini ortaya çıkardı. Akabinde ise Dr. Scholl tabanları üretime geçti. Çok kısa bir sürede insanların yoğun bir ilgisi ile karşılaştı. Öyle ki marka sınırları da aşarak pek çok uluslararası başarı ödülü aldı.

1968 senesinde hayata veda eden William Scholl’un markasını Schering-Plough satın aldı. William tıp okulunda aldığı eğitimleri de arkasına alarak ayak ve ayakkabı konusuna yenilikçi bir bakış açısı getirmiştir. Ürünleri, ayak problemlerine karşı etkili çözümler getirmeyi amaçlamıştır. Geniş ürün yelpazesi ile bunu başarmıştır. Zaman ilerledikçe bu ürünler çok daha geniş kitlelerce benimsenmiş ve sevilerek kullanılmıştır.

Ürünleri ayaklara yoğun konfor ve rahatlık sağlamayı hedeflenerek ortaya çıkarılmıştır. Koruyucu bant ve tabanlıklar şu anda da ayak sağlığı üzerine yapılan çalışmalar büyük katkı sağlamıştır. Özellikle ayaklarda ortaya çıkan mantar, nasır gibi şikâyetlerin en aza indirilmesine yardımcı olacak ürünler tasarlanmıştır.

Dr.scholl Ortopedik Tabanlık

Ayaklar gün içerisinde ayakkabıda kapalı halde kaldığından sürekli bir baskıya maruz kalmaktadır. Gün içerisinde hava almayan ayaklarda pek çok problem görülebilir. Özellikle topuklardaki sertleşme durumu ile sıklıkla karşılaşmak mümkündür. Topuk bölgesindeki ölü deriler zamanla yine bu bölgede renk değişimine neden olurlar. Ardından deri kalınlaşır ve çatlak gibi durumlar ortaya çıkar. Çatlak görünümü sadece kozmetik anlamda bir problem değildir. Aynı zamanda ayakta batma hissi ortaya çıkarır ve kişiyi gün içerisinde rahatsız edebilir. 

Scholl ürün çeşitleri arasında ayakların rahatlamasına yardımcı pek çok ürün bulunuyor. Bunlar arasında bulunan temizleyiciler özellikle ölü deriyi temizlemeye yardımcı olarak üretilmiştir. Özel içerikleri sayesinde ayaklara yumuşak bir form kazandırmaya yardımcı olmaktadır. Temizleyicilerin kolay bir şekilde takılıp çıkarılabilen başlıkları vardır. Bu sayede ister günlük kullanımda ister seyahatlerde rahatlıkla kullanılabilir. Başlıklar farklı ayak ve sertliğe göre tercih edilebilecek çeşitlilikte üretilmektedir. Günlük kullanımlarda standart başlıklar kullanılabildiği gibi eğer topuklar daha sert bir durumdaysa elmas taneleri ile güçlendirilmiş olanlar tercih edilebilir.

Nasırlar ayaklarda meydana gelen bir başka sorundur. Eğer önlem alınmaz ise nasırlar zaman içerisinde sertlikleri artarak daha çok can yakmaya başlayabilir. Eğer kişinin ayağında nasır varsa nasır cinsine göre bir ürün kullanılabilir. Ayak pedleri özellikle nasır problemi yaşayanlar için geliştirilmiştir. Bu ayak pedleri hareket halinde kişiye hiçbir kısıtlama getirmez. O sebeple günlük kullanımı rahattır.

Yumuşak pedler var olan nasırın etrafını sarar. Bu sebeple yere basıldığında yumuşak bir temas söz konusu olur. Ayaktaki acıyı minimalize etmeye yardımcı olur. Scholl 2’si 1 arada kremler ise nispeten nasırın çok daha zorlu alanlarda ortaya çıkması ile kullanılabilir. Parmak arası, parmak üstü gibi yerler için krem hızlı ve etkili bir çözüm sağlamayı hedefler. Kremlerin uygulanması da yardımcı kalem ya da aplikatör ile oldukça pratiktir.

Markanın tırnak bakımı için özel olarak geliştirilmiş ürünleri kişinin kendi pedikürünü rahat bir şekilde uygulamasına olanak sağlar. Bu ürünler tırnakların onarılmasına destek olurken zaman içerisinde daha sağlıklı görünümlü tırnakların ortaya çıkmasına da katkı sağlar. Scholl’un ayaklar için özel üretilmiş elektronik bakım setleri bulunuyor. Bu setler kişinin tırnaklarını hem düzeltmesine hem de törpülemesine yardımcı oluyor. 

Özellikle bahar ve yaz aylarında sandalet ve açık ayakkabılar sıklıkla tercih edilir. Bu sayede ayakların çok daha fazla hava alması sağlanabilir. Ancak ayakkabı giyerken yaşanan birtakım sorunlar ayaklar açıktayken de kendisini gösterebilir. Hatta çok daha fazla eziyete de neden olabilir. Bu nedenle markanın hedefe yönelik pek çok ürünü kullanılabilir.

Ayaklardaki koku kişinin kendisini rahatsız ettiği gibi çevresini de rahatsız eden bir durumdur. Markanın ayak kokusunu önlemeye yardımcı farklı sprey çeşitleri bulunuyor. Kokuya neden olan mikroorganizmaları ortadan kaldırmaya yardımcı olan spreyler 24 saate kadar etkili olabiliyor. Giyilen ayakkabı ne olursa olsun gün içerisinde hava almadığı için zararlı mikroorganizmaların koku salmasına neden olabilir. Scholl ayak deodorantı ise ayak dostu yapısı ile kötü kokulardan ayakları kurtarmaya yardımcı olmaktadır.

Scholl fiyat

Tırnak ve topuk bakımı için her türlü bakım ürününü sunan Scholl geniş ürün yelpazesi ile dikkat çekmektedir. Kış ya da yaz fark etmeksizin ayaklarda arzu edilen konforu sağlamaya yardımcı ürünler oldukça uygun şekilde insanlara sunulmaktadır. Markanın ayak ürünleri güzel ayaklara kavuşmak adına oldukça etkili oluyor. Günün her saati her durumda rahatlıkla uygulanabilecek ürünler ile ayak sağlığını korumak mümkün olabilir. Ürünler ayak sağlığını korumaya yardımcı olurken kişinin günlük yaşamdaki konforunu da artırmaktadır.

Ayakların özellikle kış aylarında çok fazla havasız kaldığı düşünülürse ayaklarda ortaya çıkabilecek problemlere karşı önlem almak çok daha önemli bir hale geliyor. Ayak kokusundan nasıra, topuk kuruluğuna kadar pek çok ayak sorununa Scholl ürünleri ile önlem almak mümkündür. Scholl ayak bakım ürünleri gün içerisinde ayağın konforunu sağlar ve ileride oluşabilecek risklerin önüne geçmeye de destek olur.

Scholl ayak bakım ürünlerinin tamamını sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Farklı fiyat ve ödeme koşulları ile sunulan Scholl ayak ürünlerini dilediğiniz an sipariş verebilirsiniz.

 

Scholl
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun