Kozmela.com

Serum ve Dermaroller Kullanımı

Cilt bakımı söz konusu olduğunda en sık duyduğumuz uygulamalardan bir tanesi serumdur. Serum çeşitleri, cilt bakım rutininde yoğun ve etkili sonuçları ile öne çıkar. Dermaroller ise Uzakdoğu’dan aşina olduğumuz antik çağlardan beri cilt üzerinde kullanılan bir bakım aletidir. Dermaroller tek başına kullanılabildiği gibi farklı cilt bakım ürünlerinin etkisini artırmada bir araç olarak da kullanılabilir. Bu yazımızda hem serum hem de dermaroller hakkında merak edilenleri yanıtlıyoruz…

Serum Ne İşe Yarar?

Serumlar farklı cilt sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı içeriği yoğunlaştırılmış cilt bakım ürünleridir. Yüze uygulanan serumların temelde görevi yüksek konsantrasyonda aktif içeriklerle cildin derinlerine nüfuz ederek cildin ihtiyacını karşılamaktır. Yüze uygulanan serumlar cildin nemi muhafaza etmesine yardımcı özel bileşenler içerir. Ancak serumlar normal cilt bakım ürünleri gibi sadece nemlendirme sağlamaz. Yoğun nemlendirme ile birlikte cildin ihtiyaç duyduğu bileşenleri cildin altınıa nüfuz etmeye yardımcı olur. 

Pek çok markanın farklı serum çeşidi bulunuyor. Nemsizlik, kuruluk, sıkılık kaybı, ton farklılığı, kırışıklık, sivilce, siyah nokta, akne gibi sorunların üstesinden gelmeye yardımcı serumlardan söz etmek mümkündür. Eğer cilt tipi ya da problemine uygun bir serum tercih edilirse gözle görülür bir sonuç elde etmek mümkündür.

Serumların içerisinde farklı vitamin ve mineraller bulunur. Bunların her biri cildin ihtiyacını karşılamaya yardımcıdır. Stres, yorgunluk, güneşe fazla maruz kalma ile ortaya çıkan kuruluk gibi pek çok problemin üstesinden gelme adına cilde iyi bir destek sağlamaktadır.

Serumlar yoğun bir içeriğe sahip olduğundan ve cildin alt katmanına kadar inebildiğinden etkili bir sonuç almaya yardımcıdır. Serum kullanımı ile birlikte hücreler gerekli takviyeyi alırlar. Kırışıklıklarda azalma, toparlanma ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olurlar. Göz çevresindeki yorgunluk belirtilerini azaltmaya ve aydınlık bir görünüm kazandırma adına destek verirler.

Serum Nasıl Kullanılır?

Cilt serumları cilt sorunu ve cilt tipine göre farklı şekillerde kullanılabilir. Ancak genellikle diğer cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi sabah ve akşam kullanılır. Serumlar uygulanırken mutlaka cilt temiz olmalıdır. Çünkü ilk aşamada temizlenen ciltte kir dışarı atılacaktır. Bu sayede kullanılacak cilt serumu çok daha hızlı ve etkili bir şekilde cilde nüfuz edecek ve emilecektir. Cilt tarafından emilen serum en kısa zamanda olumlu etkilerini göstermeye başlar. Eğer cilt serumu düzenli bir şekilde kullanılırsa cildin ihtiyacını en iyi şekilde karşılanabilir.

Serum uygulaması sonrası cilde ihtiyaç dahilinde farklı cilt bakım ürünleri de kullanılabilir. Sabah ilk aşamada cilt temizliği yapılır sonra serum ve ardından bir nemlendirici uygulanabilir. Yüz bölgesi hassas olduğundan uygulama yaparken bastırmamaya, nazik olmaya özen gösterilmelidir. Mümkün olduğunca parmak uçları ile yavaş hareketlerle uygulama yapılmalıdır. Hafif hareketlerle uygulanacak serum sadece cildinizi temizlemekle kalmayacak aynı zamanda cildin rahatlamasına da yardımcı olacaktır. 

Serum Ne Zaman Kullanılmalı?

Günlük olarak rutin cilt temizliği yapılsa bile cildin tam olarak kirlerden arındığını söylemek mümkün olmayacaktır. Serumlar ise cilt temizliği sonrası cildin daha detaylı temizlenmesi ve etkili bir bakım sağlanmasına yardımcıdır. Cilt serumları temizlenmiş cilde çok daha hızlı nüfuz eder ve daha hızlı sonuç almaya olanak sağlarlar. Çevresel faktörlerin etkilerine karşı savunmasız kalan ciltte kırışıklık, yaşlanma belirtileri, kuruma, siyah nokta, sivilce gibi durumlar görülebilir. Bu sebeple cilt bakımına özellikle bu yaştan sonra daha titiz yaklaşmak gerekir. Kullanılan cilt bakım ürünleri ile birlikte serum uygulaması yapılarak cildin yenilenme sürecine destek vermek mümkündür. Daha temiz daha taze daha canlı bir cilt görünümü için cilde uygun bir serum tercih edilebilir. 

Hangi Serumu Kullanmalı?

Cilt serumları cilt problemine göre kendi içerisinde birbirinden ayrılır. Bu sebeple öncelikle cilt tipi ve cilt sorununu ortaya koymak gerekir. Ancak bu şekilde doğru serumu seçmek mümkündür. Zaten cilt günlük olarak aksatılmadan temizleniyor ama sorunlar devam ediyorsa bu ayrıca bir serum desteğine ihtiyacın olduğunun işaretidir.

Kuruluk, sivilce, matlık, ton eşitsizliği gibi daha pek çok cilt problemine yönelik serum çeşidi bulunuyor. Serumlar cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller barındırır. Bu sebeple cildin ihtiyacına uygun bir serumla gerekli destek sağlanabilir. Pek çok farklı markanın cilt bakım serumu bulunuyor. Bu sebeple serum alırken dikkatli olunmalıdır. Uygulanacak serum cilde zarar vermemeli, cilt tipine uygun olarak temizlemeli ve cilt sağlığını en iyi şekilde desteklemelidir.

Senin İçin Seçtiklerimiz

Hangi cilt serumunu kullanacağını bilmiyorsan eğer senin için birkaç önerimiz olacak. Denediğimiz ve memnun kaldığımız serumlar ile belki sana biraz fikir verebiliriz.

%99 doğal içeriklerden oluşan bu serum chia tohumu özünün etkilerini cilde yansıtır. Cilde canlı, dolgun bir görünüm vermeye yardımcı olan serum cildin daha genç görünmesine destek verir. 

 

Cilde dolgun ve genç bir görünüm sağlamayı hedefleyen La Roche Posay Hyalu B5 Serum içeriğindeki hyalüronik asit ve B5 vitamin ile cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. Cildindeki olgunlaşma belirtilerini en aza indirmek istiyorsan Madecassoside içeren formülüyle bu serum sana yardımcı olabilir. Su bazlı jel formülü ile rahat bir şekilde uygulayabileceğin serum üstelik tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. 

 

 

Ciltteki yaşlanma belirtilerini en aza indirmeye yardımcı olan Filorga Time Filler Intensive çizgilere karşı savaş açar. Mimik ve yüzey çizgilerini en aza indirmeyi hedefleyen bu serum boyun bölgesindeki kırışık görünümü de giderme adına etkili bir destek sunar. Ürünü incelemek için TIKLA!

 

3 haftalık düzenli bir kullanım ile ciltteki ince çizgileri gözle görülür şekilde azaltmaya yardımcı olan serum ayrıca gece cildin onarılmasına da destek olur. Daha genç, aydınlık bir görünüm sağlamaya yardımcı bu serum karma, yağlı kuru fark etmeksizin her cilt tipinin kullanımına uygundur. Ürünü incelemek için TIKLA!

 

Hassas cilt toleransını göz önünde bulundurarak optimum konsantrasyonlarda üretilmiş La Roche Posay'in bu serumu cildin daha sıkı, dolgun, sağlıklı ve ferah bir görünüm kazanmasına destek oluyor.

Ciltteki koyu görünümü azaltmaya ve eşit bir cilt tonu sağlamaya yardımcı olan bu serum İçeriğindeki limon özü cilde parlak bir görünüm kazandırmaya yardımcıdır.

Bunlar bizim sana tavsiye edeceğimiz cilt bakım serumları ancak elbette daha fazlası var. Birbirinden güvenilir kozmetik markalarının serum çeşitlerini Kozmela’da inceleyebilir ve dilediğiniz serumu tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsin. Şimdi de serum uygulamasını çok daha etkili bir şekilde yapabileceğin dermarollerlardan bahsedelim...

Dermaroller Nedir Ne İşe Yarar?

Cilt bakım ürünlerini kullananların yakından bildiği oldukça kullanışlı olan dermorollerdan bahsedelim. Geleneksel cilt bakımında kullanılan dermarollerın kökeni uzak doğuya dayanmaktadır. Tekerlek şeklinde olan ve oldukça pratik bir kullanıma sahip olan bu alet son yıllarda oldukça popülerdir. Bu alet ile cilt bakım ürünleri cilde çok daha iyi bir şekilde nüfuz eder.

Dermaroller pratik bir uygulama tekniği ile cilt için gerekli bakımı sağlamaya yardımcı olur. Kullanılacak ürünlerin daha derine nüfuz etmesine ve daha etkili bir sonuç ortaya çıkmasına olanak sağlıyor. Dermaroller üzerinde mikro iğneler yer alır. Mikro iğneler cilt ile temas ettiğinde cildin yenilenmesi adına uyarı verir. Yani bu gözle görülmeyecek kadar küçük delikler sayesinde cilt kendisini onarıma geçer. 

Dermaroller ucundaki iğneler 0,5 ila 2,0 mm arasındadır. Alet üzerindeki iğne sayısı ortalama 60 tanedir. Silindir bir başlık üzerinde bu iğneler yerleştirilmiştir. Dönme sureti ile cilt üzerinde gezer. Her dönme işleminde bu iğneler cilde nüfuz eder ve böylelikle cildin uyarılmasına neden olur. İğnelerin boyu ya da derinlikleri cilt üzerinde uygulanacak alana göre değişebilir. Buradaki temel nokta mikro iğnelerin cilde zarar vermemesidir. Bunun için titanyumdan olması önemlidir. Çünkü titanyumun paslanmaz özelliği vardır.

Son yıllarda bu etkili alet evlere sık bir şekilde girmeye başlamıştır. İnsanlar kendi başlarına bu pratik aletten faydalanabiliyor. Ayrıca kliniklerde de profesyoneller tarafından kullanılıyor. Kullanırken sadece çok fazla bastırmamak ve sürekli aynı bölge üstünde gezdirmemeye dikkat etmek gerekiyor. Dermaroller uygulamasını vücut, yüz, bacak, kol, saç derisi ve göz çevresinde rahatlıkla kullanmak mümkündür.

Ciltteki iz ve ton farklılıklarının giderilmesi, daha net, taze, eşit ve canlı bir görünüm ortaya çıkması açısından dermaroller kullanılabilir. Ancak kullanım sonrasında özellikle güneş ile direkt temasa geçmemek gerekir. Ayrıca en az bir gün (24 saat) boyunca cildi yine su ile temas ettirmemek önemlidir. Uygulama bittiğinde ise mutlaka dermaroller başlığı detaylı bir şekilde temizlenmelidir. Hijyen bu noktada son derece önemlidir. Bunu yaparken dezenfektan ya da alkol kullanılabilir. Ayrıca bu aletin kişiye özel olduğu unutulmamalıdır. Birden fazla kişinin kullanması hijyen açısından son derece sakıncalıdır. Dermarolleri ortalama 1 hafta ya da 15 gün aralıklarla yapılmasına dikkat edilmelidir.

En iyi Dermaroller Markası

Kullanım talimatlarına uygun bir şekilde uygulandığında dermarollerden istenen sonucu elde etmek mümkündür. Farklı markaların dermaroller çeşitleri bulunuyor. Bunlardan hangisinin tercih edileceği ise iğne çapına ve uygulanacak bölgeye/soruna göre farklılık gösterebiliyor. Genellikle ürün ambalajının üzerinde kaç iğneli olduğu, hangi ciltler için, nasıl kullanılması gerektiğine dair önemli detaylar yer alıyor. Buna göre insanlar dermaroller seçimini çok kolay bir şekilde yapabiliyor.

Dermaroller incelemek için HEMEN TIKLA!

Dermaroller çeşitlerini ve özelliklerini BURAYI TIKLAYARAK Kozmela’da yakından inceleyebilir ve dilediğiniz dermarollerı Türkiye’nin neresinde olursanız olun tek bir tıklama ile anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun