Kozmela.com

Similac Bebek Mamaları

Küresel bir sağlık şirketi olan Abbott toplumun yaşam kalitesini yükseltme adına ürün ve teknolojiler geliştirmekte olan bir firmadır. Beslenmeden tıbbi cihazlara, tanı ürünlerinden ilaçlara kadar çok geniş bir ürün yelpazesi ile insanların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Firmanın dünya genelinde 69 binin üzerinde çalışanı bulunmaktadır. Bununla beraber 150’nin üzerinde ülkede faaliyetlerine tüm hızıyla devam etmektedir. 

Firma ülkemizde 30 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdürmektedir. 600 çalışanı ve 100 üzerinde ürünü bulunmaktadır. Dünya üzerinde her yaştan insanın sağlıklı, mutlu yaşaması için yenilikçi ve devrimsel destek ürünler sunan firma bilime dayalı olarak her geçen gün ürünlerini geliştirmeye devam etmektedir. Abbott global anlamda kabul görmüş ürünleri arasında bebek ve çocukların gelişimini destekleyici ürünler ile bilimsel esaslara göre hazırlanmış formülleri ile yetişkinlere yönelik beslenme ürünleri yer almaktadır. 

Similac Bebek Maması

Her bebek anne sütüne ihtiyaç duyar. En değerli besin bebekler için anne sütüdür. Ancak anne sütüne ek olarak bebek farklı gıdalara da ihtiyaç duyabiliyor. Bununla beraber bazı durumlarda bebek anne sütünden faydalanamayabiliyor. Bu gibi durumlarda ise doktor tavsiyesi ile bebeğin gelişimine destek olabilecek doğru ürünü bulmak önemlidir. Tüketilecek bebek maması bebeğin yaşına ya da kaç aylık olduğuna göre değişmektedir. Her bebeğin yaşına uygun vitamin ve minerali alması gerekir. Bu sebeple bebek mamaları içeriğindeki vitamin ve minerale göre birbirinden ayrılırlar. 

Bebek mamaları bebeklere kilo aldırmaz, içeriği besleyicidir. Similac bebek mama çeşitleri ise bebeğin yaşına uygun ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamaya yardımcı olur. Bu anlamda Similac bebek mamaları yeni doğanlar için farklı bir mama sunarken ilerleyen dönemler için farklı mama çeşitleri sunmaktadır. 

Similac 1

Yeni doğan ve prematüre bebekler için özel olarak üretilmiş olan Similac 1 anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda bebeğin beslenmesi için uygundur. Devam sütü niteliğindeki bu toz mama 0-6 ay yal aralığındaki bebeğin bünyesinin ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve minerali sağlamaya yardımcı olur. Mama içeriğindeki prebiyotik sayesinde bebeğin zorlanmadan beslenmesine yardımcı olur. Hazımsızlık ortaya çıkarmadığı için gaz sorunu da olmaz. Bebek gıdayı tükettikten sonra rahat bir şekilde uyuyabilir. Ayrıca Similac 1 herhangi koruyucu bir madde içermediği için aileler iç rahatlığı ile bebeklerini besleyebilirler. 

İlerleyen dönemlerde kullanıma uygun olan Similac 2 ise 6 aydan 1 yaşa kadar bebeklerin tüketimine uygun olarak üretilmektedir. Bu ikinci aşama bebek maması bebeklerin hem bilişsel hem de fiziksel gelişimini desteklemektedir. Ayrıca bebeğin sindirimine yardımcı olmakla beraber bağışıklık sisteminin güçlenmesine de destek olur. Bebeğin bağışıklık sistemini kırabilecek mikroorganizmalara karşı etkili bir savunma sağlar. Mama içeriğinde bulunan omega 3 ve omega 6 özellikle bebeğin bilişsel gelişimine büyük ölçüde katkı sağlar. 

Similac 3 ise bebeğin 1 yaş sonrası kullanımına uygun olarak üretilmektedir. İçeriğinde hurma yağı yer almaz ve bebeğin kalsiyum gelişimine destek verir. Hurma yağının sebep olduğu kabızlık, gaz sancısı ya da kusma gibi durumlar görülmez. Yeni doğan bebeklerde Similac anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda etkili bir besin desteği sunmaktadır. Bebeğin gelişimi için ihtiyaç duyduğu tüm mineral ve vitaminler içerisinde yer almaktadır. Aileler bebekleri için Similac marka mamaları güvenle kullanmaktadırlar.

Similac bebek maması fiyatları ise ebatı ve içeriğine göre farklılık gösterebilir. Kaliteli içeriği ile Similac bebek mamaları bütçeyi çok zorlamadan ailelerin alabileceği ölçeklerdedir. Bebeğin yaş aralığı, ürünün ağırlığı, içeriği gibi faktörler bebek maması fiyatında değişikliğe neden olabilmektedir. Alerjen bebekler için ise markanın Similac Alimentum ürünü bulunmaktadır. Bu mama süt proteinini sindiremeyen bebekler için doktor önerisi ile kullanılmaktadır. 

Bebeğin hazmını kolaylaştıran ürün aynı zamanda bebeğin iyi bir şekilde beslenmesine yardımcı olur. Bebek hazmına yardımcı olan detaylar ise fiyatlarda farklılığa neden olabilmektedir. Bu aşamada ailenin mamayı dikkatli bir şekilde inceleyip bebeğine en uygun mamayı alması gerekmektedir. Similac bebek maması ürünleri birtakım özellikleri ile birbirinden ayrılmaktadır. Öncelikle bebeğin kaç aylık olduğu ve ihtiyaçları göz önüne alınmalıdır. 

Bebek maması alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan bir tanesi sağlık bakanlığı onaylı olmasıdır. Üretim sürecinden ambalaj sürecine kadar sağlık bakanlığının denetiminden geçmiş olması gerekir. Bu sayede aileler mamaya tam anlamı ile güvenip çocuklarının beslenmesinde kullanabilirler. Doğum ile 3 yaş arasında bebeğin ihtiyaç duyduğu bileşenler göz önüne alınarak mamalar üretilmektedir. 1 yaşındaki bir bebeğin ihtiyaç duyduğu besin göz önüne alınarak üretim yapılmaktadır. Ayrıca bebek maması üzerinde bebeğin günde kaç ölçek alması gerektiği gibi önemli detaylar da yer almaktadır. 

Bebek maması markaları içerisinde önemli bir yeri bulunan Similac doğumdan itibaren bebeğin büyüme sürecine uygun ürünleri ile tercih sebebi oluyor. Hem kalitesi hem de uygun fiyatı ile bebeklerin besin ihtiyacını karşılamaya yardımcı olan Similac mamalar güvenle kullanılabiliyor. Mamaların her birinin üzerinde besin değerleri yazmakla beraber kaç aylık bebeğe hangi Similac ürününün uygun olduğu da yine belirtilmektedir.

İçeriği ile bebeğin beslenmesinde önemli yeri bulunan Similac bebek mamalarını sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. En uygun ödeme koşulları ile Similac bebek mamalarından bebeğinize en uygun olanını sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun