Kozmela.com

SOLGAR

Solgar markasında 36 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Solgar Vitamin ve Gıda Takviyesi Çeşitleri

1947 yılında kurulmuş olan Solgar Inc. Amerikan menşei bir markadır. Firma genel olarak bitkisel takviyeler, mineral ve vitamin desteği ürünler sunmaktadır. Dünyada 55 ülkede ürünleri ile yer alan Solgar 500’den fazla ürünü tüketicilere sunmaktadır. Solgar Inc. hayat koşullarında yorgun düşen insanların vücut sağlığına kavuşmasına yardımcı destek ürünler üretmekte ve satışa sunmaktadır. Kapsül formunda olan ve normal beslenmeyi destekleyen Solgar vitaminler farklı ihtiyaçlara cevap vermeyi amaçlar. Solgar vitamin çeşitleri nişasta, tuz ve şeker içermemekte olup insanların güvenle kullanabileceği şekilde üretilmektedir. 

Solgar Nedir

İnsan vücudu tükettiği gıdalardan vitamin ve mineral ihtiyacını karşılar. Ancak bazı durumlarda vücut yeterli derecede vitamin alamaz. Bazı vitamin türleri insan vücudunda üretilmediğinden düzenli olarak dışarıdan almak gerekir. Bazı rahatsızlıklar ya da beslenme alışkanlığının iyi düzeyde olmaması bazen vitamin desteği gerektirebilir. Solgar takviye gıdalar normal gıdanın yerini tutmaz. Bu sebeple bu desteği alırken normal gıdaların tüketilmesine mutlaka devam edilmelidir.

Vitamin ve mineral takviyesi sağlayan Solgar geçmişten günümüze insanların yaşam kalitesini ve konforunu daha iyi hale getirmeye yardımcı olmaktadır. Yetersiz beslenme ya da genetik faktörlerden dolayı C, E, D3, K12 gibi vitaminler yeterli miktarda alınamıyorsa uygun takviye gıdalarından bir destek olarak yardım almak mümkündür. Uzman doktor tavsiyesi ile kullanılabilecek Solgar takviye gıdalar insan bünyesini ve sağlığını en iyi şekilde destekleyecek şekilde, özel koşullarda üretilmektedir.

Solgar takviye gıda çeşitleri yaş ve cinsiyet gruplarına göre farklılık gösterebilir. Kadınlara özel formüle edilen takviye gıda çeşitleri kadın vücut tipi ve direnci göz önüne alınarak üretilmektedir. Bağışıklık sistemini destekleyici, yorgunluk belirtilerini en aza indirmeye yardımcı vitamin desteği sağlamaktadır. Solgar ürün çeşitleri içerisinde hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı destekleyen vitamin çeşitleri bulunmaktadır.        

Vitamin eksikliğine bağlı olarak gelişebilecek halsizlik, stres gibi problemlerle vitamin desteği alarak başa çıkmak mümkündür. Çünkü Solgar gıda takviyeleri vücut enerjisini destekleyecek vitamin çeşitleri sunmaktadır. Sağlığı destekleyen ve kişinin hayatta daha aktif olması, yaşam kalitesinin yükseltmesi için katkı sağlayan Solgar destek ürünleri her yaş grubuna uygun şekilde üretilmektedir. Yani yetişkinlere göre vitamin destek çeşitleri olduğu gibi çocuklar için de özel olarak formüle edilmiş vitamin destek ürünleri söz konusudur.    

Solgar vitamin çeşitleri ayrıca farklı formlarda olduğundan kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. İster çiğnenen ister yutulan tipte kapsüllerden kullanmak mümkündür. Hem yağda hem de suda çözünen Solgar vitamin çeşitleri insan sağlığının desteklenmesi açısından önemlidir. B12, B17, D3, K2 gibi önemli vitamin gruplarını destekleyen ürünler bulunmaktadır. Eğer kişi enerjisi düşmüş ve yorgun hissediyorsa genellikle bunun nedeni yeterli miktarda vitamin ve mineral almamasıdır. Solgar çinko, vitamin eksikliğine karşı bağışıklık sistemini güçlenmesine katkıda bulunur. Önemli olan hangi vitaminin yeterli derecede alınmadığını tespit etmektir. Bu sayede gıdaların yanında uygun bir Solgar vitamin desteği de alınabilmektedir.   

Vücuttaki eksik vitamin ve mineralleri belirleyecek kişi ise uzman doktorlardır. Alanında uzman bir doktor kişinin hangi vitaminlere ihtiyaç duyduğunu en iyi şekilde belirleyecek kişidir. Özellikle mevsim geçişlerinde ortaya çıkan kırgınlıklar sık bir şekilde insanlarda görülmektedir. Hem erkek hem de kadınlar bu süreçte biraz zorluk çekebilirler. Düzenli beslenmenin yanı sıra dışarıdan Solgar takviye destek almak da faydalı olabilmektedir.

Mevsimsel geçişlerde pek çok nedene bağlı olarak bedensel yorgunluk, enerji düşüklüğü görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda uzman doktorun da tavsiyesi ile normal gıdaların yanında Solgar vitamin çeşitlerinde de destek alınabilmektedir. Solgar vitamin çeşitleri içerisinde spor yapan erkeklerin bünyesini destekleyebilecek vitamin çeşitleri de bulunmaktadır. Hem yaş hem de amaca uygun bir takviye alındığında faydasını görmek mümkün olabilir.     

Solgar vitamin kullananlar tarafından yapılan pek çok yorum bulmak mümkündür. Bir fikir edinmek için bu görüş ve yorumlardan faydalanmak mümkün olabilir ve uzman doktor tavsiyesi ile en uygun destek gıda tercih edilebilir. Solgar vitamin B12 yorumları, önerileri ya da etkileri ufak bir araştırma ile rahatlıkla görülebilir.

Solgar Ürünleri ve özellikleri

Solgar vitamin çeşitleri çocuk, yetişkin ve yaşlılar için ayrı ayrı formüle edilmektedir. Bu anlamda gelişim çağındaki bir çocuk için tavsiye edilecek takviye gıda ile daha yaşlı bir yetişkin için tercih edilecek takviye gıda farklı olacaktır. Çocukların zihinsel ve bedensel faaliyetlerinin olması gerektiği gibi gelişmesi adına çocuklar için özel olarak üretilmiş Solgar vitamin çeşitleri tercih edilebilir. Ebeveyn ve uzman doktor kontrolünde kullanılacak Solgar vitamin çeşitlerinden fayda almak mümkün olabilir. Solgar destek gıda vitaminleri jelatin, renklendirici ya da yapay aroma içermemektedir. Bu nedenle ebeveynler de gönül rahatlığı ile çocukları için uzman doktor görüşü ile Solgar tercih edebilmektedirler. 

Özellikle belirli bir yaştan sonra kas ve eklemlerde güç kaybı görülebilir. 40 yaş ve üzeri bireyler için özel olarak geliştirilmiş vitamin çeşitleri insanların yaşam konforunu destekler. Düzenli kullanımda vücudun ihtiyaç duyduğu besin değerlerini bir destek olarak Solgar vitaminleri ile sağlamak mümkün olabilir. 50, 60, 65 yaş üstü için özel olarak üretilmiş vitamin çeşitleri de bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin tercih edileceği mevcut probleme ve hekimin tavsiyesine bağlıdır.

Markanın vitamin çeşitleri içerisinde kapsül yutmakta zorlananlar için çiğnenebilir formda ürünler bulunmaktadır. Bu sayede vitamin tüketimi çok daha kolay olacaktır. Takviye gıda kullanmadan önce kişideki mevcut rahatsızlık varsa ya da kullanılan bir ilaç söz konusu ise mutlaka hekime yine danışmak gerekir. Çünkü daha önce de değinildiği gibi takviye gıda olarak vitamin ve mineral almadan önce hekim görüşünü almak önemlidir. Çünkü her takviye gıdanın içeriği farklıdır ve farklı etkileri olabilir.

Hekim tavsiyesi ile yaşa, cinsiyete ve hedefe yönelik Solgar takviye gıda alındığında olumlu sonuçları görmek mümkün olabilir. Solgar vitamin ve mineral destek ürünlerini sitemizde yakından inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü en uygun ödeme koşulu ile anında sipariş verebilirsiniz.           

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun