Kozmela.com

Vazelin

Sağlıklı görünen bir cilde giden yolun cildi yeteri kadar nemlendirmeden geçtiğine inanan Vaseline 140 yılı aşkın süredir kuru ciltlerin en büyük destekçisi. 1870 yılında Robert Chesebrough tarafından kurulan Vaseline günümüzde cilt bakımı denildiği zaman ilk akla gelen markalardan bir tanesi.

Gerçek bir bilim insanı olan Robert Chesebrough orijinal nemlendirici jeli dünyaya tanıtmadan önce ürün üzerinde pek çok önemli çalışmaya imza attı ve son haline getirdi. Bir at arabası ile bu mucizevi ürünü insanlara tanıtmaya başlayan Chesebrough kısa zamanda geniş bir kitleye ulaştı ve Vaseline adına da ilk gerçek adımlar atılmış oldu.

Her ne kadar orijinal nemlendirici jel olarak bilinse de bu ürün Vaseline adı ile kaydettirilmiştir. İsim, Almanca su anlamına gelen wasser ve Yunanca yağ anlamına gelen oleon ile birleşmesi ile oluşmuştur. Ürün o kadar çok rağbet görmüştür ki tüm Amerika’da dakikada bir kutu satılmaya başlamıştır. Eski zamanlarda soğuk hava koşullarında çalışan insanlar tarafından kurumuş ve çatlamış ciltleri nemlendirerek rahatlatma amacı ile kullanılmaya başlanmıştır.

Günümüzde bakım losyonu ile cilt için en iyi desteği sunmaya devam eden Vaseline dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen markalardan bir tanesidir. Kuru bir cildin nasıl hayata döndürülebileceğini etkili reklamları ile insanlara anlatan marka dünya üzerinde her 39 saniyede bir kutu nemlendirici satmaktadır.

Vaseline’in nemlendirici ürünleri günümüzde geliştirilmeye devam edilmiştir. Cildi tanıyan, ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayan, bu ihtiyaçları karşılama adına etkili formül üreten Vaseline’in üç kat saflaştırılmış jeli ürünün temel malzemesini oluşturmaktadır. Bu zamana kadar markanın dünya üzerinde bu denli rağbet görmesinin nedeni de nemlendirici ürünlerindeki bu etkili formülüdür.

Cildi dış dünyaya karşı koruyan ilk savunma tabakasının en iyi şekilde korunması gerektiğine inanan bir adamın kurduğu ve bugünlere kadar getirdiği marka ürünleri cilt bakımına özen gösteren herkesin ilk tercihlerinden olmaya devam ediyor. Yüz, vücut cilt bakımı alanında öncü markalardan bir tanesi olan ve ülkemizde de geniş bir kitle tarafından tercih edilen Vaseline bu başarısını köklerinden alıyor.  

 

Vazelin
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun