Kozmela.com

Xpecia Tablet Çeşitleri

Saç sorunlarını çözmeye yönelik ürünler geliştiren Hair Pharma 2004 senesinde her biri alanında uzman doktorlardan oluşan bir ekip tarafından kurulmuştur. Markanın kuruluş felsefesi herhangi bir saç problemi yaşayan insanları bilimsellikten uzak yöntemlerden uzaklaştırarak bilimsel çalışmalarla etkisi kanıtlanmış yöntemlerle tanıştırmaktır. Bunu yaparken ilaç ve bitkisel ürünleri kullanmaktadır.  

Hair Pharma ürünlerinden bir tanesi de Xpecia olarak bilinen ve yine saç sorunlarına yardımcı olarak geliştirilen bir üründür. Ürün çalışmaları gerek yurt dışında gerek yurt içinde uzman kimyager ve doktorlar tarafından yürütülmektedir. Ayrıca yurt dışında yapılan çalışmalardan faydalanılarak insanlara etkili ürünler geliştirmektedir. Firma çalışmalarını Onur Kimya Laboratuvarları, Beka İlaç Sanayi ve S.G. Kimya, Fargen İlaç Sanayii gibi iş ortakları ile yürütmektedir.

Hair Pharma ürünlerinde kullanılan etken hammaddeler Avrupa’dan gelen ürünlerdir. Grup bünyesinde Ar-Ge alanında profesyonel bir kadro yer almaktadır. Şirket belirlediği amaç ve prensipler doğrultusunda üretimlerini yurt içerisinde gerekli yetki ve belgelere sahip laboratuvarlarda yapmaktadır. Ürün gamını her geçen gün artıran firma kısa vadede saç dökülmesi konusunda ülkenin en büyük laboratuvarlarından bir tanesine sahip olmakla beraber saç sorunlarına yönelik çözümler geliştirmeye devam etmektedir.

Xpecia Erkek Ne İşe Yarar?

Xpecia, içeriğinde 60 adet tablet bulunan saçtaki problemlerin çözümüne yardımcı olmaya yönelik geliştirilen bir üründür. Saçta sönükleşme, kalite kaybı, saç kaybı, kırılma gibi hastalık dışı sorunların çözümüne yardımcı olma adına kullanılan bir ek gıda takviyesidir. İçerik olarak bakıldığında iki farklı form görülmektedir. İçeriğindeki formülasyon saç alanında tecrübeli ve yetkin doktorlar tarafından oluşturulmaktadır.

Erkeklerde saç kaybının %95’lik nedeni erkeklik hormonu testosterondan oluşan DHT (di hidro testosteron) olmaktadır. Bu hormondan ötürü saç kayıplarına erkek tipi dökülme, genetik saç dökülmesi, ırsi saç dökülmesi, ailesel saç dökülmesi denebilir.

Xpecia erkeklerde saç dökülme nedenlerini baskılayarak saç oluşumunu desteklemeye yardımcı olmaktadır. Kullanımı ise sabah ve akşam olmak üzere 2 tablet şeklindedir. İlk 3 ay bu şekilde devam edilmektedir. Takip eden sonraki 3 ay ise 1 tablet tok karnına alınmaktadır. Toplam kullanım süresi ise doktor tavsiyesi ile belirlenmelidir. Kullanım şekli hem erkek hem de kadında aynı şekildedir, fark yoktur.

Xpecia Kadın Ne İşe Yarar?

Kadınlarda erkeklere oranla saç kayıpları daha azdır. Bunun sebebi ise kadınlık hormonlarının saç üzerindeki olumlu etkileridir. Ancak saçları uzun kadınlar çevresel faktörler, rüzgâr, soğuk, sıcak, güneş gibi pek çok doğal durumla karşı karşıya kalabiliyor. Ayrıca saçların fazla işleme tabi tutulması gibi nedenlerden ötürü de saç dökülmeleri ortaya çıkabiliyor.

Saçların kaliteli olmasını sağlamak için ise bazen destek almak gerekebiliyor. Xpecia kadın tıpkı erkeklerde olduğu düzenli kullanımda saç kayıplarının önüne geçmeye ve yeni saç oluşumunu desteklemeye yardımcı oluyor. Kullanım şekli erkeklerle aynıdır. Ancak yine toplam kullanım süresinin doktor tavsiyesi ile belirlenmesinde faydalı olacaktır.

Hair Pharma tarafından sunulan Xpecia kadın ve erkek çeşitlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir ve dilediğinizi anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun