Kozmela.com

YAĞLI SAÇLAR İÇİN BAKIM ÜRÜNLERİ

Yağlı Saçlar için Bakım Ürünleri listesinde 30 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Yağlı Saçlar için Bakım Ürünleri

Saç problemleri arasında en sık karşılaşılan yağlanma pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Yağlanma esasen fizyolojik bir durumdur. Yani herkeste görülmesi mümkündür. Ancak yağlanma kişisel bakım söz konusu olunca oldukça önemli bir konudur. Kişisel bakımına önem verenler yağlı saçlar için bakım ürünleri kullanarak yağlı saç probleminin üstesinden gelebilmektedirler. Saç yağlanması kişiyi psikolojik olarak da kötü hissettiren bir durumdur. Yağ, saç için gereklidir ancak dengeli bir yağdan söz etmek gerekmektedir. Kullanılacak ürün saçı tamamen yağsız bırakmamalı, dengeyi sağlamalıdır. 

Saç Neden Yağlanır?

Yağlı saçların üstesinden gelmek için öncelikle sorunun kaynağına inmek gerekir. Saçın neden yağlandığını öğrenmek için bir uzmandan destek de alınabilir. Saçın yağlanma sebebine göre doğru ürünü bulmak çok daha kolay olacaktır. Saç yağlanması esasında saç derisinin yağlanmasıdır. Saç derisindeki fazla yağ saça ulaşır ve saçın tamamına yayılır. Düz saçlarda yağlanma çok daha fazla görülebilir. Bunun nedeni ise saçlı derideki yağın düz saçlara daha çabuk yayılabilmesidir. 

Saç yağlanmasında önemli bir diğer faktör de beslenme alışkanlığıdır. Yetersiz, dengesiz beslenme ya da fazla yağlı gıdaların tüketilmesi saç yağlanmasına sebebiyet verebilir. Saçlara sürekli dokunmak da saç yağlanmasına neden olabilir. Stres de saçlardaki yağlanmada önemli bir rol oynar. Saç yağlanmasının bir diğer nedeni de yanlış ürün kullanımıdır. Saç yapısına, tipine ve sorununa uygun bir ürün kullanılmadığında saçlarda yağlanma kaçınılmaz olabilir. Çok yüksek ısıyla saçları yıkamak da saçların yağlanmasına neden olabilir. Saç zaten yağlı olduğu için saç kremi kullanmak saçlarda yağlanmaya neden olabilir. 

Yağlı saç bakımı nasıl yapılır?

Saçların yağlanmasının önüne geçmek için yaşam tarzının değiştirilmesi faydalı olacaktır. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra doğru bir ürün kullanmak gerekir. Saç kuru olduğunda saç derisinin nemlenmesi adına saç derisi sebum üretir. Bu nedenle saç derisinin ısınmasına neden olabilecek saç şekillendiriciler de kullanılmamalıdır. Saç derisi çok fazla kuruyacağından duş alırken çok fazla sıcak su kullanmamak gerekir. Sıcak su yerine ılık su kullanmak saçın yağlanmaması adına önemlidir.  

Saç yağlanmalarında içeriği doğal, organik ürünler kullanılabilir. Pek çok marka, içeriği organik saç bakım ürünleri üretmekte ve tüketicilere sunmaktadır. İçeriği organik olan saç bakım ürünleri saçlara kökten uca etkili bir bakım sağlamaya yardımcı olur. Saç bakım ürünü seçerken yağlı saçlar için olduğundan emin olmak gerekir. Yağlı saçlara özel içerikli ürünler fazla yağı temizlemeye, sebumu dengelemeye yardımcı olacaktır. 

Yoğun bir yağlanma yaşanıyorsa kuru şampuan çeşitleri tercih edilebilir. Kuru şampuanlar günümüzde özellikle pratik kullanımı nedeniyle tercih sebebidir. Kuru şampuan uygulandıktan sonra 1-2 dakikada etkisini gösterebilmektedir. Eğer saç şekillendirmek için köpük, jel, sprey gibi ürünler kullanılıyorsa bu ürünleri özellikle saçın derisinden uzak tutmak gerekir. Bu ürünleri kullandıktan sonra ürünü temizlemek için ise içeriği yoğun ve etkili ürünler tercih edilmelidir. Saçları saç bakım ve şekillendirici ürünlerden arındırmak için doğal içerikli bir destek almak mümkündür.

Yağlı saçlar için hangi marka şampuan kullanılmalı?

Yağlı saçlar için bakım ürünleri dediğimizde karşımıza çok fazla seçenek çıkmaktadır. Bu sebeple ürünlerin içeriğine bakarak yağlanma yoğunluğuna göre doğal bileşenli bir ürün tercih edilebilir. Pek çok güvenilir marka içeriğinde kimyasal barındırmaya, tamamen doğal özlerle formüle edilmiş yağlı saçlar için bakım ürünleri üretmektedir. İçeriği temiz olan bu ürünler ile saçlardaki yağlı görünümü gidermek, daha mat ancak canlı saç görünümü elde etmek mümkündür. Birbirinden farklı markaların yağlı saçlar için bakım ürünleri Kozmela’da sizleri bekliyor. Siz de yağlı saçlar için bakım ürünleri kategorimizden dilediğiniz markanın yağlı saçlar için özel olarak üretilen ürünlerinden birini seçerek saçlarınızdaki bu problemden kurtulabilirsiniz.   

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun