Kozmela.com

Çanta

Geçmişten günümüze çantalar farklı ebat ve tasarımlarla kadın ve erkeklerin en önemli eşyalarından bir tanesi olmuşlardır. Çantalar bir yere giderken kişisel eşyaları taşımaya yardımcı olmakla beraber kişinin zevk ve beğenisini de en iyi şekilde yansıttığından önemli bir aksesuar olarak da görülmelidir. Hem global hem de yerli pek çok çanta markası bulunuyor. Bu markalar her sene trendlere uygun olarak yeni tasarım çanta modellerini insanlarla buluşturmaktadır. 

Büyük, küçük, spor, klasik gibi çanta çeşitleri birbirinden ayrılmaktadır. Konu çanta olduğundan geniş bir ürün yelpazesinden bahsetmek mümkündür. Hem kadın hem de erkekler için ayrı ayrı modeller bulunmakla beraber unisex dediğimiz hem kadın hem de erkeklerin kullanımına uygun çanta çeşitleri de bulunmaktadır. Tıpkı giyimde olduğu gibi çanta ve aksesuarlarda da zevkler birbirinden farklıdır. 

Çantanın amacı, ebadı seçimde önemli olmaktadır. Keza nispeten küçük, aksesuar olarak alınacak çantalar daha çok tarzı tamamlama adına kullanılmaktadır. Bunun yanında nispeten daha geniş çantalar yollarda eşyalarını rahat taşımak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.
 Çok fazla çanta çeşidinden bahsetmek mümkündür. Sırt çantası, el çantası, bel çantası, çapraz postacı çantası gibi çanta çeşitleri mevcuttur. Ayrıca bu çantaların ebatları da birbirinden farklı olabilmektedir. Bu anlamda herkes ihtiyacına uygun bir çantayı rahatlıkla tercih edebilmektedir. Çanta markaları da bu anlamda ürün çeşitliliğini geniş tutmaktadır. 

Ön tarafı fermuarlı ve kapaklı çanta çeşitleri bulunuyor. Bu modeller kullanım açısından da oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Günlük olarak pratik bir kullanım sağlayan çapraz çantaların taşınması da son derece rahattır. Sırt çantaları ise öğrenci ve gençlerin gözdesi konumundadır. Çünkü bu çantalar geniş içeriği ve rahat taşınması adına oldukça kullanışlıdır. 

Spor çantalar rahat tarzı benimsemiş kişiler için oldukça idealdir. Birbirinden farklı renklerdeki bu çantalar geniş hacmi ile ister kısa ister uzun yolculuklarda büyük avantaj sağlar. İç kısımlarındaki fermuarlı alanlar ise daha çok eşya koymayı olanaklı hale getirir. Özellikle kaybolmaya müsait küçük çaplı eşyaların bu gözlerde muhafaza edilmesi büyük kolaylık sağlamaktadır. Laptop gibi elektronik eşyaları taşımak için geniş hazneli spor çantalar tercih edilebilir.

Küçük Çanta Modelleri

Çantalar genel olarak günlük acil ihtiyaçları karşılayan ürünleri taşıma adına oldukça kullanışlıdır. İnsanlar yoğun tempoda çalışırken eşyalarını bir yerden bir diğerine taşımakta zorlanabiliyorlar. Birbirinden farklı çanta modelleri ise bu önemli eşyaları rahat bir şekilde kişinin yanında taşımasına olanak sağlıyor. Küçük çantalar ise özellikle yanında çok fazla eşya taşımak istemeyenler için ideal alternatifler oluyor. 

Kadınların özellikle dışarı çıkarken yanına aldıkları çanta çeşitleri sadece eşya taşımak için değil giyim tarzında da bir bütünlük sağlamak, şıklığı ortaya çıkarmak için tercih ediliyor. Bir davete, etkinliğe katılırken tercih edilecek bir çanta ile gündelik yaşamda tercih edilecek bir çanta farklı olacaktır. Markaların her ortama uygun çanta çeşitleri bulunuyor. Spora, okula, davete kısaca gidilecek her ortama uygun çanta çeşitleri sunulmaktadır.  

Gençler özellikle okula giderken defter ve kitaplarını rahat bir şekilde taşıma adına geniş iç yüzeyi olan çantaları tercih edebilirler. Spor çanta olarak da geçen bu çanta çeşitleri farklı renklerde farklı zevklere göre üretilmektedir. Bu anlamda kırmızıdan maviye, mordan pembeye kadar pek çok renk alternatifi bulmak mümkündür. Aynı zamanda ebat olarak da spor çantalar birbirinden farklı olabilir. 

Çanta alırken özellikle dikkat edilmesi gereken şey ihtiyacı en iyi şekilde karşılaması olmalıdır. Eğer sık seyahat eden birisi çanta alacak ise eşyalarını rahat taşıyabileceği bir konforda olmasına özen göstermelidir. Bunun yanı sıra günlük olarak tercih edilecek bir çanta ise daha çok hemen her giyim tarzı ile uyum gösterebilecek modelde olabilir. İşe giderken tercih edilecek çantalar ise el çantası kategorisinde yer alır ve daha klasik bir çizgidedir. Çantalar farklı renk kombinasyonlarında olabildiği gibi sade renklerde de olabilir. Tamamen kişinin zevki ile ilgili bir tercih söz konusu olacaktır. 

Orijinal Marka Çantalar

Çantaların üretildiği kumaş da çanta seçiminde önemlidir. Suni deri, rugan, paraşüt, saten gibi kumaş çeşitleri ile çantalar üretilmektedir. Özel günlerde ise genellikle abiye çantalar kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Portföy çantalar da özel günlerde şıklığı ile öne çıkmaktadır. Portföy çantalar ayrıca cüzdan gibi de kullanılabildiğinden oldukça avantajlıdır. 

Bel çantaları ise 90’larda oldukça popülerdi ve günümüzde yeniden popülerliğini geri kazanmış durumda. Bele takılan bu çantalar pratik kullanımı ile genç yaşlı herkesin tercihi olabiliyor. Anahtar, cüzdan gibi günlük en çok kullanılan eşyaları yük yapmadan rahat bir şekilde taşımak isteyenler için farklı ebat, renk ve modelde bel çantaları bulunuyor. 

Bel çantaları 90’lardaki görünümlerinin yanı sıra daha modern tasarımlarla insanlara sunulmaktadır. Bel çantaları eskiden gençler arasında popülerken günümüzde genç yaşlı herkes tarafından tercih ediliyor. Bunun sebebi ise insanların üzerlerinde fazla yük yapmadan eşyalarını rahat bir şekilde toplu taşımalarda taşımak istemesidir. Çünkü gereğinden büyük bir çanta küçük eşyalar için gereksiz olacaktır. Küçük çantalar hem tarz açısından daha stilize hem de pratiklik açısından daha kullanışlıdır. 

İster günlük çanta modelleri olsun ister spor, abiye, bel ya da sırt, her çanta markasının farklı zevklere uygun çanta modeli bulunmaktadır. Bu çantalar ihtiyacı en iyi şekilde karşılarken aynı zamanda kişinin tarzını da en iyi şekilde yansıtmaktadırlar. Fazladan bölmeleri bulunan çantalar fazla olan eşyayı daha rahat bir şekilde taşıma adına büyük kolaylık sağlar. 

Uzun yolculuklarda ise iç haznesi daha geniş çanta modelleri tercih edilmektedir. Postacı çantalar ise son günlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Erkeklerin sıklıkla tercih ettiği postacı çantalar geniş haznesi ve taşıması kolay şekli ile tercih sebebi olmaktadır. Üstelik markalar farklı fiyat aralıkları ile farklı modeller sunduklarından herkesin bütçesine uygun çeşit bulmak da mümkün olabiliyor.
Birbirinden farklı ve özel markaların çanta çeşitlerini sitemizde inceleyebilirsiniz. Uygun ödeme seçenekleri ile siz de ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak çantayı sitemizden sipariş verebilirsiniz. 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun