Kozmela.com

KUPA

Kupa kategorisinde 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Kupa Bardak Çeşitleri

Mutfakların vazgeçilmez ürünlerinden biri de kupalardır. Kupalar renklerine, çeşitlerine, desenlerine göre birçok çeşidi bulunmaktadır. Genel olarak insanlar güne başladıkları andan, uyuma zamanına kadar özellikle çay ve kahve tüketimine devam etmektedir. Çay ve kahve tüketirken de en çok kupaları kullanmaktadır. Herkesin beğenisine uygun kupa çeşidi bulmak oldukça kolaydır. Kupalar çok çeşitli renkleri ve desenleri ile dikkat çekmektedir.

Ev ortamında olduğu adar ofis ortamında da oldukça çok tercih edilen kupaları kişiselleştirmek oldukça kolaydır. Ofis ortamında kullanılan kupalarda genel olarak ait olduğu kişinin baş harfi yer alır. Bu sayede herkes kendi kupasını kolaylıkla fark edilebilir. Özellikle çok sık çay içeren kişiler kupa kullanmayı tercih ederler. Çünkü küçük cam bardaklardaki çaylar çabuk bittiği için çok sık çay doldurmak gerekmektedir. Oysa kupa daha büyük boyda olduğu için gün içinde daha az çay doldurma ihtiyacı hissedilir.

Kupa Çeşitleri

Gün içinde en çok kullanılan mutfak malzemelerinden biri kupalardır. Özellikle çay ve kahve içmek için tercih edilen kupalar su ve meyve suyu gibi içecekleri tüketmek içinde kullanılır. Kupaların genel olarak renklerine, üretildiği hammaddeye, desenlerine göre birçok çeşidi bulunur. Genel olarak kupalar porselen, seramik, cam ve plastik olarak satılır. Cam kupa daha çok şeffaf olarak satılmaktadır. Özellikle küçük cam bardakta çay içmeyi seven ama çok sık çay doldurmak istemeyenlerin öncelikli tercihleri cam kupalardır.

Seramik kupa diğer kupalara göre daha dayanıksızdır. Kolay bir şekilde kırılabilir ya da çatlayabilir. Bu sebeple çok fazla tercih edilmemektedir. Seramik kupa daha çok dekorasyon amaçlı kullanılır. Hediye amacı ile alınan kupalarda daha çok seramik kupalar tercih edilir. Günlük kullanım için en çok tercih edilen kupalar porselen kupalardır. Porselen kupalara şekil vermek ve renklendirmek daha kolay olduğu için çeşit olarak daha fazla bulunmaktadır. Kupalar üzerinde yer alan şekiller itibariyle oldukça fazla çeşitte bulunmaktadır. Herkesin beğenisine uygun desenli kupa bulmak oldukça kolaydır. Genel olarak hayvan figürleri, baş harfler, manzara resimleri, çiçek desenleri bulunur.

Çocuklar için ise özellikle çizgi film karakterleri ve süper kahramanların yer aldığı kupalar bulunmaktadır. Kupalarda tercih edilen diğer bir desen ise fotoğraflardır. Kişiler kendilerinin veya sevdiklerinin resimlerini kupaların üzerine baskı tekniği ile ekletebilmektedir. Bu tarz kupalar hediye amacı ile de çok tercih edilmektedir. Plastik kupalar ise daha çok çocuklar için seçilmektedir. Cam ve porselen kupaların kırılma riski olduğu için ebeveynler çocuklarına plastik kupalar tercih edebilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken plastik kupanın güvenilir malzemelerden yapılmış olmasıdır. Çocuklar için zararlı olabilecek maddeler bulunmamalıdır.

Kupalar birçok renk seçeneği ile satılmaktadır. Kişiler kendi beğenisine ve zevkine göre istediği renk kupayı kolaylıkla alabilmektedir. Ayrıca kupalar mat ve parlak seçenekleri ile de satılmaktadır. Kupaların boyutları da farklılık gösterir. Ortalama olarak 200-250 ml olarak satılan kupalar daha büyük veya küçük olarak da satılmaktadır. Piyasada standlı olarak satılan kupalarda bulunmaktadır. Özellikle mutfak tezgahlarında dekoratif ve şık bir görüntü sağladığı için bu setler tercih edilmektedir.

Kupa Fiyatları

Kupalar özellikle çay ve kahve tüketiminde en çok tercih edilen bardak çeşitlerinden biridir. Birçok üründe olduğu gibi kupa içinde fiyat aralığı oldukça genişti. Kupaların tasarımları, hammaddeleri markaları gibi unsurlar fiyatlarını etkilemektedir. Seramik kupalar fiyat olarak diğer kupa çeşitlerine göre daha pahalı olabilmektedir.

Dayanıklılık olarak daha dezavantajlı olduğu için daha çok aksesuar olarak tercih edilmektedir. Kupaların markaları da fiyatlarını etkileyen faktörlerden biridir. Her markanın fiyat aralığı farklılık gösterir. Temel olarak aynı özelliklere sahip kupalar, farklı markalarda farklı fiyatlarda satılabilmektedir. Kupaların üzerindeki desenlerde fiyatlarını etkiler. Özellikle çizgi film figürleri, süper kahraman karakterleri ve takımların desenleri lisanslı olduğu için kupaların fiyatlarının artmasına sebep olmaktadır.

Hediyelik Kupalar

Kupa, hediye alışverişlerinde oldukça fazla tercih edilen ürünlerden biridir. Herkesin zevkine uygun kupa çeşitlerinin olması tercih edilmesinde önemli bir rol oynar. Sevgiler günü, doğum günü, anneler günü, babalar günü, öğretmenler günü gibi özel günlerde oldukça çok tercih edilir. Kişiye özel kupa çeşitleri bu tarz özel günlerde en çok tercih edilen kupa çeşitlerindendir. Kupa üzerine kişinin resmi eklenebilir, ismi, kişiye özel yazılar ya da tarih gibi özel bilgiler yazılabilir.

Bu tarz özel kupalar dışında hediye alınacak kişinin beğenisine uygun kupalarda tercih edilebilir. Yeni işe başlayan kişilere hediye gönderimi yapılırken de kupalar tercih edilmektedir. Çalışacağı iş ortamında kullanabilmesi için oldukça pratik ve güzel hediye fikirlerinden biridir. Yılbaşında en çok tercih edilen hediyelerden biri kupalardır.

Yeni yıla özel olarak tasarlanan bu kupalar çok beğenilmektedir. Özellikle yeni gelen yılın senesinin yazdığı kupalar oldukça fazla ilgi görür. Bunun dışında çam ağcı, kar küresi, noel baba, kardan adam gibi figürlerin olduğu kupalar tercih edilir. Yeni yıl ile ilgi güzel temennilerinin olduğu kupalarda bu dönemde oldukça fazla satılmaktadır. Kupa, ev hediyesi olarak da oldukça fazla ilgi görür. Özellikle setli olarak satılan kupalar ve standlı kupalar tercih edilir.

Kupa Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kupa alırken öncelikle hangi maddelerin kullanıldığına ve hammaddesine dikkat edilmelidir. Sağlık için zararlı olabilecek maddelerin olmadığından emin olunmalıdır. Kupanın nerde kullanılacağı de ürünün çeşidini seçerken önemlidir. Örneğin ofis gibi ortamlarda kullanılacak kupaların sağlam maddelerden üretilmesi gerekmektedir. Seramik gibi hassas yapıdaki kupalar kolay kırılabileceği için tercih edilmemelidir.

Kupa kişinin beğendiği renk ve şekillerden oluşmalıdır. Kupanın tasarımı da önemlidir. Kulp bölümünün tutulması ve kavraması zor olan kupa, kişilerin içeceğini içerken zorlanılmasına sebep olabilir. Özellikle kulpsuz kupalar tercih edilecekse, ısıyı en az ileten maddelerden üretilen kupalar tercih edilmelidir.

Aradığınız kupalara sitemizden tek tıkla kolayca ulaşabilirsiniz.

Kupa
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun