Fenne Takviye Gıda Çeşitleri

2009 senesinde İsviçre’de kurulmuş olan Fenne firması temelde teknoloji, araştırma ve geliştirme üzerine yoğunlaşmaktadır. Felsefesi “Sağlıklı Bir Yaşam İçin Akıllı Mineraller” olan ve bu mottosu ile 20 yıldır “Akıllı Mineral Teknolojisi” üzerine çalışmaktadır. 

Fenne ne demek?

Fenne ilkesel olarak sağlığın doğadan geldiğine inanan bir firmadır. İnsan vücudunun belirli ihtiyaçları vardır ve bu günlük ihtiyaçlar doğal minerallerden sağlanabilmektedir. EU merkezli Bio-Pharma firması ülkemizdeki organizasyonu Fenne Laboratories GmbH iştirakidir. 
Firma ürünlerinde insan sağlığına odaklanmaktadır. Bünyesinde çalışanlar mineraloji biliminde uzmanlaşmış kişilerdir. Son teknolojik AR-GE merkezinde inovasyondan klinik geliştirmeye tüm aşamalar yer almaktadır. Fenne Laboratuvarları strateji olarak yenilikçi, ilerici, nitelikli bir yaklaşımla insanlığın faydasına odaklı ürünler üretmeyi hedef olarak benimsemiştir.   

Refencer Mineral nedir?

Fenne pek çok takviye gıda ürünü ile insanların belirli ihtiyaçlarını desteklemeye çalışmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Refencer’dir. Refencer gıda takviyesi Kombinatoryal optimizasyon sentez yöntemleri ile üretilmiştir. Temelde sıvılaştırılmış akıllı mineral kombinasyonudur. Laboratuvar ortamında birçok faydalı mineral sentezlenip bir araya getirilmiştir. Bu kombinasyon strip teknolojisi içerisine yerleştirilerek güvenli, bitmiş ürün haline getirilerek insanlara sunulmaktadır.

Markanın diğer takviye gıda çeşitleri arasında Romart, Activent, Inovatiss, Proteo Vita gibi ürünler bulunmaktadır. Bunların hepsi insan sağlığına destek amacı ile doğal bileşenler kullanılarak formüle edilmiştir. İnsanların ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri yeteri kadar alamaması vücut açısından pek çok olumsuz durum ortaya çıkartmaktadır. Bazı durumlarda normal gıdalardan alınan mineraller yeterli düzeyde temin edilemez. Böyle durumlarda ise takviye gıda yardımı ile vücut desteklenebilmektedir.

Takviye gıdalar içeriğindeki yoğun bileşenler ile insan bünyesini desteklemeye yardımcı olurlar. Fenne laboratuvarlarında üretilen takviye gıda çeşitleri insanların ihtiyaçlarına etkili bir destek sunma üzerine üretilmektedir. Fenne markasının takviye gıda çeşitlerinin her birinde farklı bir içerik söz konusudur. Bu anlamda vücutta eksik ne varsa ona yönelik bir destek sağlamaktadır. 

Yetişkinlerde olduğu gibi çocuklar için de takviye gıda çeşitleri söz konusudur. Çocuklar büyüme evrelerinde yeterli düzeyde beslendiklerinde vücutlarının ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alabilirler. Ancak her zaman bu vitamin ve mineralleri yeterli oranda almak mümkün olmayabilir. Bu sebeple özellikle çocuk bünyesi için geliştirilmiş Fenne takviye gıdaları tercih edilebilir.

markanın takviye gıda çeşitleri kişinin normal beslenmesine bir destek sunar. Vitamin ya da mineralin yerine geçmez. İlaç değildir. Bu anlamda tüketilirken bunun bilincinde olmak gerekir. Doktor tavsiyesi ile kullanımı uygun olan bu ürünler vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri direkt olarak vermez, sadece normal standartlarda alınan mineral ve vitaminleri destekler. Bu anlamda vücudun bir nevi eksiğini kapaması adına katkı sağlar.

Her takviye gıdanın formu ayrı olduğu gibi her takviye gıdanın tüketim şekli de farklıdır. Firmanın ürettiği takviye gıda çeşitleri de farklı formlarda olup kullanımları birbirinden farklı olabilmektedir. Fenne firmasının takviye gıda çeşitlerini sitemizde yakından inceleyebilirsiniz.
 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun