Kozmela.com

FRİSKİES

Friskies markasında 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Friskies

Nestlé ve Nestlé Purina PetCare iştiraki ile ortaya çıkmış bir marka olan Friskies, 1930’larda tüketicilere tanıtılmıştır. İlk başta Carnation Company firması tarafından ortaya çıksa da 1985 senesinde Nestle grubunun satın alması ile bu çatı altında üretilmeye devam etmiştir. Friskies, 1973 senesinde 1,75 milyar dolarlık pazarın neredeyse üçte ikisini kontrol eder durumdaydı. Pazardaki en büyük beş şirketten biri olan marka şimdi Nestle firması altında tüketicilere ulaşmaya devam etmektedir. 

Friskies Kedi Maması

Geçmişten günümüze kedi mamaları kedilerin bedensel ihtiyaçlarını karşılayacak besinlerdir. Zaman içerisinde kedi mamaları da oldukça çeşitlenmiş ve pek çok farklı markanın farklı içeriklerle hazırlanmış kedi mamaları çıkmıştır. Kedi mamaları kedilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde üretilmektedir. Kedi sahipleri genellikle kedileönünderi için hangi mamanın daha uygun olduğunu sormaktadırlar. Friskies kedi mamaları kedilerin doğru bir şekilde beslenmesine olanak sağlayan özel içeriklerle üretilmekte olup hayvan severler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.  

Mama seçiminde kedinin yaşı, kısırlaştırıl kısırlaştırılmadığı, cinsiyeti gibi etkenler önemlidir. Bu etkenler göz önünde bulundurularak kedi maması tercihinde bulunmak gerekir. Eğer bu konularda yeterli bilgi yok ise bir veterinerden de destek alınabilmektedir. Veteriner kedinin yaşı ve birtakım özelliklerini tespit ederek kedi için en uygun mamayı söyleyecektir. Friskies kedi mamaları veteriner önerileri doğrultusunda çeşitlendirildiği için her kediye uygun içeriğe sahip mama bulmak mümkündür. 

Friskies kedi mamaları içeriğinde pek çok vitamin ve önemli mineraller içermektedir. Bu anlamda bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olmaktadır. Bağışıklık sistemi güçlenen kediler çok daha az hasta olacaklardır. Kedilerin tüylerinin canlı, parlak olmasında tükettikleri gıdaların çok önemli bir yeri vardır. Friskies kedi mamaları içeriğindeki vitaminler ve önemli bileşenler sayesinde kedilerin tüylerinin daha canlı, parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. 

Friskies tavuklu, sebzeli, etli gibi pek çok çeşitte kedi maması bulunmaktadır. Friskies zengin mama çeşitleri her ırk ve yaştan kedinin özelliklerine uygun olarak geliştirilmektedir. Friskies kedi maması yorumları ise markanın ne denli güvenilir olduğunu göstermektedir. Kedi sahipleri kedilerinin cinsi ne olursa olsun Friskies kedi maması alıp kedilerine verebilmektedirler.  

Friskies Kedi Maması Junior

Kedi sahipleri mama seçerken kedilerinin durumuna en uygun mamayı seçmek durumundadırlar. Aksi halde beklenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Henüz çok küçük olan yavru kediler (2 ay ila 12 ay arası) çiğneme alışkanlıkları oluşmadığından yaş mama bu dönemde kedi için en uygunu olacaktır. Yavru kediler için özel olarak üretilen yaş mama çeşitleri içerisinde bu yaşlardaki kedilerin büyümesine yardımcı önemli ve zengin besin içerikleri vardır. Friskies junior kedi maması özellikle kedi yavruysa oldukça ideal olacaktır.   

Eğer mama yetişkin bir kedi için alınacaksa 1 yaş üzeri kediler için uygun olduğu belirtilen kedi mamalarından tercih etmek gerekecektir. Friskies yetişkin mamaları içerisinde omega 3, omega 6, protein, çinko, biotin gibi son derece zengin bileşenlere sahiptir. Bunlar yetişkin bir kedinin ihtiyaç duyabileceği önemli bileşkeler olduğundan tercih edilmelidir. 

Friskies yetişkin kediler için ürettiği farklı gramaj ve bileşkelere sahiptir. Gramaj olarak 1,5 kilodan 15 kiloya kadar seçenekler söz konusudur. Etli, sebzeli, tavuklu yetişkin kedi mamaları bulunmaktadır. Kedinin damak zevkine göre bu kedi mamalarından arzu edilen seçilebilir ve tüketilebilir. Friskies 10 kg ekonomik boy alarak kediniz için daha avantajlı bir mama almanız da mümkündür. 

Friskies Kısır Kedi Maması

Kediler, kısırlaştırılmaları ile birlikte yeme alışkanlıkları da değişeceğinden bu konuya da dikkat etmek önemli olmaktadır. Kedilerin kısırlaştırılma sonrasında kilo konusunda kontrolü çok daha zorlaşmaktadır. Bununla beraber bazen mama kısıtlamasına da gitmek gerekebiliyor. Kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilmiş olan Friskies kedi mamaları kedilerin sağlık problemlerinin de önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Friskies kısırlaştırılmış kedi maması kedinin kilo almasının önüne geçmeye ve obeziteyi engellemeye de yardımcı olmaktadır. Çünkü bu özel besin şeker, tansiyon, karaciğer yağlanması gibi sorunların önüne geçme adına özel olarak üretilmiştir. 

Kedilerin seveceği lezzette üretilen Friskies sterilised somonlu kısırlaştırılmış kedi maması 10 kg olmakla beraber ekonomik boy olarak geçmektedir ve hayvan severlerin de tercihlerinden olmaktadır. Friskies farklı boyutlardadır ve bu anlamda ihtiyaca en uygun boyutu seçilebilir. Kedinin metabolizmasını desteklemek için Friskies kedi maması çeşitleri iç rahatlığı ile tercih edilebilir. Friskies kedi maması kullananların yorumlarını inceleyerek de kediniz için en uygun mamayı rahatlıkla seçebilirsiniz.  

Kediler tıpkı diğer hayvanlar gibi hassas metabolizmaya sahip canlılardır. Kedilerin beslenmesine dikkat edildiği takdirde ileride oluşabilecek sağlık sorunlarının da önüne geçilmiş olacaktır. Öncelikle kedinin beslenmesinde yaşının çok önemli bir yeri olduğunu unutmamak gereklidir. Eğer kedi yavru ise bunun için Friskies markasının yavru kediler için özel olarak ürettiği besin değeri yüksek mamalar tercih edilebilir. Bu mamaların özelliği kedilerin sindirim sistemini zorlamaması, rahat beslenmelerine olanak sağlamasıdır.  

Eğer yetişkin bir kedi için mama tercihi söz konusu ise protein değerleri yüksek bir mama tercih edilebilir. Kuru mamalar bozulma ya da bayatlama gibi riskleri en az olan mama çeşitleridir. Friskies kuru mama tercih ederek hem daha uzun sürede kullanma imkânı hem de daha ekonomik bir şekilde satın alma imkânı bulmak mümkündür. Friskies kedi maması seçerken kedinin kilo durumunu da göz önüne almak gerekecektir. 

Kilolu ya da kısırlaştırılmış bir kedi söz konusuysa Friskies diyet mamalar doğru bir tercih olacaktır. Şayet kedi kilo almaya meyilli bir yapıdaysa o zaman içeriğinde daha az yağ olan mamalar tercih edilebilir. Bilindiği gibi kediler kısırlaştırıldıklarında metabolizmalarında çok hızlı değişiklikler görülebilmektedir. Bunun anlamı hem daha fazla kilo almaya hem de yağlanmaya eğilimli olduklarıdır. Kediler az hareket ettikleri takdirde yine kilo kontrolünü sağlamak mümkün olmayabilir. Bu sebeple normal bir mama almak yerine kilo kontrolünün rahat bir şekilde sağlanabileceği, protein açısından yüksek ama düşük yağlı Friskies mamalar tercih edilebilir. 

Kedilerin sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi adına pek çok vitamin ve mineralin mama yöntemi ile alınması gerekir. Friskies mamalarının içeriğinde protein, mineral, vitamin ve önemli sıvılar yer almaktadır. Yani Friskies kedi maması kedinizin sağlığını destekleme amacıyla da faydalı olacaktır. Her kedinin damak zevkine uygun bir Friskies kedi maması mevcuttur. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğu için kedi sahipleri kedilerinin keyifle tüketebileceği mamalardan alabilirler.

Friskies markasının kedi mamalarının fiyatları içeriğine ve gramajına göre farklılık gösterebilmektedir. Genel anlamda Friskies kedi maması çeşitleri hemen her bütçeye hitap edecek niteliktedir. Herkesin rahat bir şekilde alması ve kedisini sağlıklı bir şekilde besleyebilmesi için bütçenize en uygun kedi mamasını alabilirsiniz. Friskies kedi maması yorumları nedir, insanlar neler söylemiş, bunlara bakarak da kedi maması konusundaki tercihinizi daha net bir hale getirebilmektesiniz. 

Friskies kedi maması 15 kg boyutları şayet kedi sıklıkla mama değişikliğine ihtiyaç duymuyorsa tercih edilebilir. Çünkü Friskies mamalar ekonomik boy olarak geçer ve bütçeyi de çok fazla zorlamayacaktır. Kuru mamalar doğru bir şekilde muhafaza edildiği takdirde oldukça uzun süre tazeliğini koruyacaktır. Bu sayede hem ekonomik açıdan hem de uzun süreli bir kullanım açısından avantajlı duruma geçmiş olursunuz. 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun