Kozmela.com

OMEGA 3 VE BALIK YAĞI

Omega 3 ve Balık Yağı kategorisinde 56 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele
Shiffa Home Omega 3 60 Kapsül 1000mg Shiffa Home Omega 3 60 Kapsül 1000mg 333,00 TL 266,40 TL %20
İNDİRİM
Sepete Ekle

Omega 3 ve Balık Yağı

Balık dokusundan elde edilen ve hem katı hem de sıvı formda olan balık yağı birbirinden önemli özellikleri ile bilinmektedir. Balık yağı genellikle uskumru, hamsi, ton balığı ya da ringa balığı çeşitlerinden elde edilmektedir. Balıkta bulunan omega-3 yağ asitleri bazı hastalıkların üstesinden gelmede yardımcı etkiye sahiptir. Balık yağının bilinen en önemli özelliklerinden bir tanesi kalp hastalığına bağlı bazı riskleri en aza indirmesidir. Balık yağının bir diğer önemli özelliği göz hastalığı riskini düşürmeye yardımcı oluşudur.

Balık yağında güçlü antienflamatuar söz konusudur ve bu sayede enflamatuar hastalık belirtilerini azaltmada etkili bir rol oynar. Çok fazla güneşe maruz kalan hasar görmüş ciltlerin onarımında yardımcı olur. Sağlıklı cildin korunmasına destek sağlarken yaşlanma belirtilerini en aza indirmede katkı sağlar. Omega-3 yağ asitleri kadınların hamilelik evresinde bebeklerin erken gelişmesinde yardımcı etki sunar. Balık yağı takviyeleri hem bebeklerde hem de annelerde el-göz koordinasyonuna olumlu katkı sağlar.

 Balık yağı takviyesi ile özellikle obez kişilerde sıklıkla rastlanan karaciğer yağlanması semptomlarını en aza indirmede destek alınabilir. Yine yapılan çalışmalar içeriğindeki EPA seviyesi sayesinde depresyon belirtilerini en aza indirmeye yardımcı olduğunu ortaya koymuştur. Çocuklarda pek çok davranış bozukluğu öğrenme güçlüklerine sebebiyet verebilir. Balık yağı hiperaktiviteyi, olumsuz davranış ve dikkatsizliği azaltmada yardımcı faktör olarak etki sağlar. Balık yağı içeriğindeki omega-3 sayesinde kemik hastalıklarının önüne geçmede önemli bir destek sağlar.

Balık yağının insan bünyesine sağladığı katkılar oldukça fazladır. Eğer yeterli balık tüketimi yapılamıyor ise balık yağı takviyeleri ile bu açığı kapatmak mümkündür. Balık yağı takviyeleri hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça önemli bir destek sağlar. Bu sebeple balık yağının olumlu etkilerinden ve omega-3 içeriğinden faydalanmak isteyenler için pek çok omega-3 ve balık yağı takviye ürünü söz konusudur. Etkisi ve kullanım kolaylığı ile balık yağı takviyesi ile siz de bünyeniz için gerekli ekstra önlemleri alabilirsiniz.

Omega-3 ve balık yağı takviye ürünlerini Kozmela’da inceleyebilir, karşılaştırabilir ve dilediğiniz balık yağı takviyesini hemen sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun