Kozmela.com

Protez Bakımı

Protez diş kullananların kişisel bakımları için geliştirilmiş ürünler protez bakımı kategorisindedir. Bu ürünler protez dişlerin kolay bir şekilde temizlenmesine katkı sağlıyor. Protez dişlerin hem kolay bir şekilde temizlenmesi hem de yapıştırılabilmesine olanak tanıyan bakım ürünleri farklı medikal markalar altında sunulmaktadır.

Bu ürünler üretilirken son teknolojik imkânlardan faydalanılmaktadır.  Protez diş kullanımını ve bakımını son derece kolay bir hale getiren pek çok ürün bulunmaktadır. Tablet ve jel gibi farklı formlarda üretilen bu ürünler kolay kullanım sağlamaktadır.

Diş protezi kullanan kişilerin karşılaştığı en büyük problemlerden bir tanesi protezin damakta hareket etme durumu vardır. Bu problemden kurtulmak için diş protezi yapıştırıcıları kullanmak faydalı olacaktır. Bu yapıştırıcılar sayesinde protezler çok daha konforlu hale gelmektedir. Pek çok kaliteli ve güvenilir markanın sunduğu diş protez yapıştırıcı seçenekleri organik üretim olmakla beraber sağlığı destekleyici niteliktedir.

Yapıştırıcılar sayesinde protezlerin damakta kusursuz bir şekilde oturması sağlanıyor. Günlük hayatta yemek yeme, konuşma gibi aktivitelerde oldukça büyük rahatlık sağlıyor. Yapıştırıcılar krem ya da jel formunda olup çok kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

Protez dişlerin temizliğinin kolay bir şekilde sağlanabilmesi için birbirinden farklı temizlik ürünleri sunuluyor. Temizleyici sıvılar ise en çok tercih edilen protez diş temizleme ürünleri arasında bulunuyor. Protez diş temizleme suyu arzu edildiği takdirde dişleri çıkarmadan gargara şeklinde kullanıma da imkân tanıyor. Ayrıca bir kapta dişleri sterilize etmede de yine bu temizleme suları kullanılıyor.

Takma Diş Bakımı

Antibakteriyel yapıları sayesinde diş protez temizleyiciler dezenfektan görevi de görüyor. Ayrıca takma dişler üzerinde zararlı bakteri, mikrop ve virüsleri bırakmıyor, temizliyor. Temizlik sıvıları bu yönleri ile genel sağlık durumunu da en iyi şekilde desteklemeye yardımcı oluyor. İçeriği dile, ağız için dokusuna ya da damaklara zarar vermeyecek niteliktedir. Bu sayede güvenli bir deneyim sunuyor.

Protez dişlerin bakımı için kullanılabilecek ürünlerden bir diğeri de diş fırça seçenekleridir. Diş arasında sıkışan partiküller bu diş fırçaları sayesinde temizlemek mümkün olabiliyor. Bu uygulama ile protezler ilk günkü kadar hijyenik ve temiz bir görünüme kavuşuyor. Protez diş temizleme fırçaları yoğun bir şekilde protez diş temizleme tableti ya da diş macunları ile birlikte kullanılmaktadır.

Protez diş fırçaları silikon telleri sayesinde hem etkili hem de nazik bir uygulama sağlamaya yardımcı oluyor. Ergonomik tasarıma sahip olmaları sayesinde her yaştan kişi tarafından rahat bir şekilde kullanılabiliyor. İçerikleri sayesinde güçlü bir etki sunan bu ürünler kapsamlı bir bakım sunmaya yardımcı oluyor. Dayanıklı yapıları sayesinde uzun süre kullanılabiliyor. Daha fazla kozmetik ve kişisel bakım ürün çeşitlerini Kozmela üzerinden inceleyebilir, ağız ve diş sağlığı için gereken her türlü ihtiyacınızı anında karşılayabilirsiniz.

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun