SARI KANTARON YAĞI

Sarı Kantaron Yağı kategorisinde 1 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Sarı Kantaron Yağı

Yarı odunsu, tüysüz yapıdaki sarı kantaron bitkisi Yeni Zelanda’da oldukça yaygındır. Son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen sarı kantaron yağı geleneksel tıp alanında uzun yıllarca kullanılmıştır. Özellikle orta çağda kas ağrısı, idrar problemi, kanama ya da kalp rahatsızlıklarına karşı kullanılmış bir yağ çeşididir. Sarı kantaron yağının elde edilmesi kantaron bitkisinin kurutulmadan yavaş bir şekilde ezilerek kavanozlara doldurması ve beraberinde üzerinde zeytinyağı dökülmesi ile elde edilmektedir. Kırmızı kantaron yağı da vardır. Ancak farklıdır. Kırmızı kantaron yağı elde edilme aşamasında kantaron bitkisi kurutulur ve sonra kavanoza konarak işleme sarı kantaron yağı gibi devam edilir.

Sarı Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır?

Sarı kantaron yağını kullanmak oldukça kolaydır. Hem dahili hem de harici bir şekilde kullanılabilir. Eğer üzerinizde bakım yağı maksadı ile kullanmak isterseniz güneşle temas etmeyeceğiniz vakitlerde birkaç damla damlatarak uygulamanız gerekir. Yatmadan önce uygularsanız tüm gece cildinizde kalmasında herhangi bir sorun teşkil etmez. Ancak bir alerji durumundan şüphe ediyorsanız bileğinize birkaç damla damlatıp kısa bir süre bekledikten sonra etkilerini gözlemleyebilirsiniz.

Sarı kantaron yağını dahili kullanmak için ise bir çay kaşığına doldurup tüketmek suretiyle kullanabilirsiniz. Hem kantaron bitkisinden hem de kantaron yağından çay yapabilir ve tüketebilirsiniz. Eğer kantaron yağından çay yapmak isterseniz sıcak su içerisine birkaç damla kantaron yağı damlatmanız yeterli olacaktır. Ardından tüketebilirsiniz. Eğer elinizde kantaron bitkisi var ve bu bitkiden çay yapmak isterseniz içme suyunu kaynattıktan sonra cam demliğe boşaltabilirsiniz. İçerisinde birkaç tane kantaron bitkisinden atıp 10 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Süzdükten sonra çayınızı rahatlıkla tüketebilirsiniz.  Hem etkisi hem de kullanım kolaylığı ile kantaron yağından en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Pek çok problemin üstesinden gelmeye destek olan kantaron yağını kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Kantaron yağını Kozmela’da rahatlıkla bulabilir, inceleyebilir ve dilediğiniz an siparişinizi verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun