Kozmela.com

ZERDEÇAL EKSTRESİ

Zerdeçal Ekstresi kategorisinde 2 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Zerdeçal Ekstresi

Zerdeçal içeriğinde kürkümin olan ve Hint safranı olarak da geniş çevrelerce bilinen meşhur bir bitki çeşididir. Köri sosu yapımında temel malzemelerin başını çekmektedir. Zerdeçal gıdadan kozmetiğe çok geniş bir alanda kullanılan bitkidir. Takviye gıdalar içerisinde de zerdeçalın önemli bir yeri vardır. Zerdeçal tozu, zerdeçal takviyesi ve zerdeçal yağı yaygın şekilde kullanılan ürünlerdir. Asya yemeklerinde zerdeçal sık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Acı bir kıvamı olan zerdeçal hafif yakıcı özelliktedir. Bazı yemekleri hem renklendirmek hem de tatlandırmak için kullanılmaktadır. Zerdeçal gıda takviyelerinde yoğun şekilde yer alır. İlaçların yanında takviye olarak kullanılabilmektedir.

Curcumin Nedir?

Curcumin zerdeçalın diğer adıdır. Bu isimle de geniş kitleler tarafından bilinmektedir. Curcumin yani zerdeçal köriye sarı rengini vermektedir. Şifalı otlar kategorisinde Hindistan’da yüzyıllarıdr kullanılmaktadır. Hindistan’da oldukça meşhur olan bu bitki özellikle sağladığı ekstra destek faydalar sayesinde adından çok daha sık söz ettirmeye başlamıştır. Zerdeçalın içerisinde curcumin bileşeni vardır. Bu sebeple curcumin olarak da bilinmektedir. Zerdeçalın ana aktif bileşeni curcumindir. Antioksidan özellikleri barındıran curcumin zerdeçalın en önemli özelliğini ortaya koymaktadır.

Zerdeçal ekstresini Kozmela’nın online mağazasında inceleyebilir ve en uygun seçeneklerle anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun