Kozmela.com

Koltuk Altı Kararması Nedir? Nasıl Geçer?

Özellikle yaz ayları yaklaşırken cilt sorunlarına karşı farklı çözümler aranır. Bu cilt sorunlarından bir tanesi de koltuk altı ve bikini bölgesi kararmasıdır. Estetik anlamda kötü bir görünüm ortaya çıkaran bu durum oldukça can sıkıcı olabiliyor. Ancak elbette bu durumun üstesinden gelinebilecek yöntemler bulunuyor. Ancak bunun öncesinde koltuk altı kararması nedir, nasıl oluşur onu mercek altına alalım. Sonrasında ise koltuk altı kararmasına karşı ne yapılabilir ona değinelim. İşte kadınların korkulu rüyası koltuk altı kararması hakkında merak edilenler…

Neden Koltuk Altı Kararır?

Hem koltuk altı hem de bikini bölgesi kararması denilen şey ciltteki melanin pigmentinin bozuk yerleşimi veya yoğun bir şekilde bir araya gelmesi ile ortaya çıkan durumdur. Fakat bu cilt problemini tek bir nedene bağlamak doğru olmayacaktır. Bu sorunun tetiklenmesinde pek çok farklı etken rol oynayabilir. Örnek vermek gerekirse; kalitesiz deodorant kullanımı, aşırı terleme, istenmeyen tüyleri jiletle alma, epilasyon sonrası kullanılan kremler, sıcak ağda uygulaması, sigara kullanımı, obezite, genetik yatkınlık ya da naylon iç çamaşırı kullanımı sıralanabilir.

 

Koltuk Altı Kararması Nasıl Önlenir?

Koltuk altı ve bikini bölgesi kararmasını önlemek adına birtakım tedbirler alınabilir. Örnek vermek gerekirse sıkı, dar kıyafetler giymemeye özne göstermek gerekir. Çünkü sürtünme kararmaya yol açabilir. İç çamaşırı tercihi ise pamuklu ve hava geçirme özelliği olanlardan tercih edilmeli. Bikini bölgesindeki kararmanın en önemli nedenlerinden bir tanesi sentetik kumaşlı ürünler kullanmaktır. Ayrıca tercih edilecek iç çamaşırı %100 pamuklu ve hava alabilen türde olmalıdır. Kadınların özel günlerde kullandıkları pedlerin de plastik materyalden üretilmemiş olması gerekir.

Kullanılan günlük deodorantlar kalitesiz olduğu takdirde koltuk altlarında kararmaya sebebiyet verebilir. Kullanılacak deodorantın doğal içerikli olmasına dikkat etmek gerekir. İstenmeyen tüylerin alınması adına pek çok dermokozmetik marka farklı ürünler geliştiriyor. Kullanılacak depilatuvar ürünü kaliteli bir markadan tercih edilmelidir. Ayrıca ısıl işlem uygulamalarında ısı miktarına mutlaka dikkat edilmelidir. Teni yakmamaya özen göstermelidir. Bu saydığımız etkenler ten kararmamasının belli başlı sebepleridir.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Pek çok yerde cilt kararmalarına karşı farklı tarifler dile getiriliyor. Ancak bu tariflerin ne denli güvenilir olduğu ve içeriğinin ne denli etkili olduğu muamma. Bu sebeple güvenilir kozmetik markasının kadınlar için geliştirdiği ve koltuk altı, genital bölge kararması sorununa karşı etkili ürünü bulunuyor. Ancak bu ürünlerin etki göstermesi için düzenli bir kullanımın gerekli olduğu unutulmamalıdır. Yani etki göstermesi adına ürünleri minimum üç ay süre ile kullanmak gerekiyor. Bu sorunun ortaya çıkışı nasıl belirli bir zaman aldıysa bu sorunun çözümü de elbette belirli bir zaman alacaktır. Koltuk altı beyazlatma, hassas bölgeler için aydınlatıcı ürünlerinden kullanarak bu sorundan kurtulmak mümkündür.  

Koltuk Altı Kararması İçin Krem

Koltuk Altı kararması için kullanılabilecek pek çok ürün bulunuyor. Özellikle koltuk altı beyazlatıcı kremler bu konuda oldukça yardımcı oluyor. Bunlardan hangisini kullanman gerektiğine dair bir fikrin yok ise bu konuda sana yardımcı olabiliriz. Koltuk altı bölgendeki kararmaları giderme adına sana önereceğimiz ürünler şu şekilde:

1. Dermokil Cilt Beyazlatıcı Krem 75ml: Cilt beyazlatan krem çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen bu ürün özellikle SPF 15 güneş koruma faktörü ve kil ile formüle edilmiş olduğundan etkisini kısa zamanda göstermektedir. Ciltte ton eşitsizliği görülen yerlere sürüldüğünde pürüzsüz ve eşitlenmiş bir görünüm sağlamak mümkündür. Kilin beyazlatıcı etkisini barındıran bu kremi düzenli kullandığında farkı kendi gözlerince göreceksin.

 

2. Salkom Cilt Beyazlatıcı Krem 100ml: Doğal özlerle formüle edilen bu renk açıcı krem içeriğinde kış sümbülü, ayı üzümü, dut ağacı, armut gibi bitkilerin gücünü taşıyor. Doğal bitki özlerinin renk açıcı özelliğini en iyi şekilde gösteren ve cildi aydınlatmaya yardımcı olan bu kremi sabah ve akşam günde iki kez düzenli olarak kullandığında sonuçtan memnun kalmaman için bir sebep yok.

 

3. W-Lab Cosmetics Cilt Beyazlatıcı Krem 100ml: Bitkisel özlerle güçlendirilmiş olan bu beyazlatıcı krem cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlamaya yardımcı olur. İçeriğinde alpha-arbutin, shea yağı, kına özü, meyan kökü özü bulunuyor. Kına ve meyan kökü bitkilerinin doğal renk açıcı özelliği bulunuyor. Bu sebeple cildin için doğal içerikli bir beyazlatıcı krem istersen W-Lab Cosmetics’in sunduğu bu kremi deneyebilirsin.

Koltuk altı kararması her ne kadar can sıkıcı bir durum olsa da bunun üstesinden gelmek için doğru ürünü kullanmak yeterli olacaktır. Önemli olan tercih ettiğin ürünün içeriği ve düzenli kullanımdır. Sabırlı ve istikrarlı bir şekilde kullanacağın cilt beyazlatma kremi ile arzu ettiğin cilt görünümüne kavuşabilirsin. Cilt beyazlatma krem çeşitlerinin tamamını Kozmela üzerinden inceleyebilir, karşılaştırabilir ve dilediğini Türkiye’nin neresinde olursan ol anında sipariş verebilirsin. Kozmela’nın uygun fiyat ve hızlı kargo avantajlarından faydalanmak için hemen tıkla, alışverişe başla!

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun