Kozmela.com

Organik Kozmetik Nedir?

Organik Kozmetik Nedir?

İçeriğinde zararlı kimyasallar bulunmayan, ilgili kurumlar tarafından organik olduğu sertifikalandırılmış ürünler organik kozmetik ürünleridir. Organik kozmetik ürünleri, içeriğinde zararlı kimyasallar barındırmamaktadır. Aynı zamanda organik kozmetik ürünlerinin yalnızca içerikleri değil, saklama koşulları ve üretim yeri de organik ürün koşullarına uygun olmalıdır.

Cilt için kullanılan tüm ürünler, emilerek vücudunuza karışmaktadır. İçeriği temiz olmayan ürünlerin içerisinde bulunan tüm zararlı maddeler vücudunuza karışır ve vücutta atılması süreci oldukça uzundur. Bu sebeple içeriği organik olan kozmetik ürünlerini tercih ederek cildinizi doğal ürünlerle besleyebilirsiniz.

Organik Bakım

Cildiniz için en sağlıklı ve doğal ürünler organik bakım ürünleridir. İçeriğinde petrol türevi zararlı madde bulundurmayan organik bakım ürünlerini güvenle cildiniz için tercih edebilirsiniz.

Organik bakım ürünlerinin cilt, saç ve makyaj için özenle hazırlanmış çeşitleri bulunmaktadır. Kozmela’da birden fazla organik içerikli markanın ürününe ulaşabilirsiniz.

Organik kozmetik markalarının ürünlerini kullanabileceğiniz gibi, kendi bakım ürününüzü kendiniz de yapabilirsiniz.

Organik Bakım Ürünü Nasıl Yapılır?

Bakım ürünü yaparken soğuk sıkım yağ çeşitleri, uçucu ve sabit yağlar kullanılabilmektedir. En çok tercih edilenlerin başında; Hindistan cevizi, Avokado yağı ve lavanta, portakal gibi uçucu yağ çeşitleri gelmektedir. Çeşitli tarifler ile doğal yağları karıştırarak cildiniz için en sağlıklısını mutfağınızda kendiniz hazırlayarak kullanabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Organik Yağ Çeşitleri

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağını, tek başına kullanabileceğiniz gibi farklı yağ çeşitleri ile karıştırarak da kullanabilirsiniz. Soğuk sıkım üretilen Hindistan cevizi yağları, içeriğindeki mineral ve çeşitli vitaminleri korumaktadır. Çok amaçlı kullanılabilen bir ürün olan Hindistan cevizi yağını, saç ve cilt bakımınız için kullanabilirsiniz.

Makyajınızı temizlerken, cildinizi nemlendirmek için veya saçlarınızı yumuşatmak için maske uygulaması yaparak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Hindistan cevizi yağı, gıda ürünü olarak da kullanılmaktadır. Yemeklerde, meyveli içeceklerde, salatalarda kullanıma uygundur.

Avokado Yağı

Hem gıda hem de güzellik ürünü olarak kullanabileceğiniz avokado yağının içerisinde anti-aging özelliği bulunmaktadır. Cildinizi nemlendirir ve sivilceye eğilimli ciltlerde sivilce oluşumuna karşı da cildinizi besler.

Tatlı Badem Yağı

Badem yağı besleyici ve nemlendirme özelliği ile öne çıkmaktadır. Aynı zamanda anti-aging özelliği de bulunmaktadır. İçeriğinde vitamin çeşitleri ve mineraller yer almaktadır. Doğal bir temizleyici olarak da kullanıma uygundur.

Tüm organik ve uçucu yağ çeşitlerini Kozmela’da incelemek için tıklayın!

 

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun