Kozmela.com

Siyah Noktalardan Kurtulmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

Bugün herkesin baş belası olan siyah nokta sorununu sizler için inceliyoruz! Siyah noktalardan nasıl kurtulacağını merak ediyorsan, siyah noktalarından kurtulmak için çözüm arıyorsan bu yazı tam sana göre!

Komedon Ne Demek? Siyah Nokta Nedir?

Siyah nokta; yağ ve kir tarafından tıkanmış gözeneklerdir. Bir diğer adı ise komedondur. Cilt temizliğinizi aksattığınızda veya düzenli yapmadığınızda cildinizde komedon oluşumu yaşanabilir.

Siyah noktalar özellikle yağlı cilt tiplerinde sık görünmektedir. Yağlı ve akneye eğilimli bir cilde sahipseniz siyah noktalardan kurtulmak için mutlaka her gün cildinizi temizlemenizi öneriyoruz.

Siyah noktalar ciltte en çok T bölgesi denen, burun ve alın kısmında görülmektedir. T bölgesi, çok kolay ve kısa sürede yağlandığı için, bu bölgede siyah noktalarla çok sık karşılaşmak mümkündür.

Siyah noktalarınızı sıktığınızda ortaya çıkan yağ ve kir açık komedona sahip olduğunuzun işaretidir. Deri yüzeyine çıkmayan, sıktığınızda gelmeyen siyah noktalar ise kapalı komedonlardır ve bakımı en zor olanlardır. Kapalı komedonlardan cildinizi korumak için düzenli olarak temizleme jeli gibi temizleyici bir ürün ile yüz temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulmak

Siyah noktaların en sık görüldüğü bölgenin burun olduğunu paylaşmıştık.

Burun sık yağlandığı için siyah nokta oluşumu için uygun zemini hazırlar. Siyah noktalardan kurtulmak için cildinizi düzenli olarak temizleyerek, peeling ve maske yaparak burundaki siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Bunun en kolay ve etkili yolu, siyah nokta bandıdır.

Kadınların en çok kullandığı ürünlerden olan siyah nokta bantları, burnunuzdaki siyah noktalardan çok kısa bir süre içerisinde kurtulmanıza yardımcı olur. Haftalık olarak siyah nokta bandı uygulayarak burnunuzdaki siyah noktalardan siz de kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Yüzünüzde, yanak ve alın bölgenizde de siyah noktalarınız var ise siyah noktalardan kurtulmak için kozmetik ürünlerini tercih edebilirsiniz. Düzenli ürün kullanımıyla parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüzdeki siyah noktaları temizlemek için kullanabileceğiniz bir diğer ürün ise siyah nokta temizleme aletidir. Aynı zamanda bu ürünü, burnunuzdaki siyah noktalardan kurtulmak için de tercih edebilirsiniz.

Aleti, siyah noktanın bulunduğu bölgeye bastırarak uygulayarak – aslında sıkma işlemi uygulamış oluyoruz – komedonun cildinizden çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bu işlemi yaptığınızda komedon hala yüzünüzde ise üzgünüz ama o bir kapalı komedon ve onu ortadan kaldırmak için çok daha fazla çaba sarf etmeniz gerekecek ?

Cildine iyi gelecek, siyah noktaların için tercih edebileceğin kozmetik ürünlerini incelemek için hemen tıkla! Cilt tipine uygun ürünleri seçerek kullanmaya başla!

Siyah Noktalardan Kurtulmak için Kullanabileceğiniz Kozmetik Ürünleri

Komedon için en çok tercih edilen ürünlerin başında maske ve peeling ürünleri gelmektedir. Bir de vazgeçilmez siyah nokta bantları! Favori ürünleri senin için inceliyoruz.

Siyah Nokta Maskeleri

Komedon ile savaşmanın en etkili yöntemlerinden bir tanesi bakım maskeleridir.

Siyah noktalardan kurtulmak için en çok tercih edilen maske çeşitlerinin başında kil maskesi ve siyah maske gelmektedir.

Siyah maske ciltten soyularak temizlendiği için cildinizdeki tüm siyah noktaları temizlemeye yardımcı olurken, kil maskeleri de içerisinde bulunan kilin peeling ve arındırıcı etkisi ile gözeneklerinizi temizlemeye yardımcı olur.

Siyah Maske Nasıl Kullanılır?

Farklı marka seçenekleri ile birçok siyah maske çeşidi bulunmaktadır. Siyah maskelerin en büyük özelliği cildinizde kuruduktan sonra soyularak çıkartılmasıdır. Bu sayede cildinizdeki tüm pürüzleri temizler ve size pürüzsüz bir cilt kalır!

Siyah Maske Uygulama Adımları

  1. Maskeyi Cilde Uygulayın

Maske uygulama fırçası yardımıyla maskeyi cildinize eşit şekilde uygulayın.

  1. Bekleyin

Seçtiğiniz maskenin kullanım talimatlarını inceleyerek, ürünün kuruması için beklemeniz gereken süre kadar bekleyin.

  1. Maskenizi Çıkartın.

Maske cildinizde kuruduktan sonra maskeyi yine kullanım talimatlarını da inceleyerek cildinizde soyarak çıkartın.

Maskenizi cildinizden çıkarttıktan sonra nemli pamuk ped yardımı ile cildinizde kalan kalıntıları temizleyebilirsiniz.

Siyah maske yerine kil maskesi sevenlerdenseniz, tüm kil maskelerini incelemek için hemen tıklayın!

Siyah Noktalardan Kurtulmak için Kullanabileceğiniz Diğer Favori Ürünler

 

  1. Nemlendirme: Uriage Hyseac K18 Unclogging Skin Care Siyah Nokta Eğilimli Ciltler için Krem 40 gr

Senin için ilk tavsiye edeceğimiz ürün Uriage Hyseac K18 Unclogging Skin Care Siyah Nokta Eğilimli Ciltler için Nemlendirici Krem, hafif ve yağsız bir yapıda olduğu için cildide ağırlık hissi yaratmadan nemlendirme sğalar. Komedojenik olmayan ürün, siyah nokta oluşumunu tetiklemez.

 

  1. Cildin için aradığın en etkili peeling burada: Garnier Kömürlü Siyah Nokta Karşıtı Peeling 150 ml

İçeriğinde kömür, yaban mersini özü ve salisilik asit bulunduran Garnier peeling, cildini temizlemen için iyi bir alternatif. Peeling yaptıkça cildin derinlemesine temizlenecek ve siyah noktalardan kurtulacaksın!

 

  1. Tıkanmış gözeneklerin Caudalie Deep Cleansing Exfoliating Cream Nemlendirici ve Arındırıcı Etkili Peeling ile açılsın, cildin rahatlasın!

Tıkanmış gözenekleri açarak hem siyah noktalardan kurtulmak hem de cildine tazelik kazandırmak istemez misin? Cildi kurutmadan temizlemeye imkân tanıyan Caudalie Deep Cleansing Exfoliating Cream nemlendirici etkisi ile cildine tazelik getiriyor. Cildini ölü hücre kalıntılarından arındırıp canlı bir görünüm elde edebilir ve siyah noktaları hayatından çıkarabilirsin!

 

  1. Yeni siyah nokta oluşumuna Neutrogena Siyah Nokta Karşıtı Temizleyici Tonik ile dur deme zamanı…

Siyah noktalardan kurtulmak yetmez, yeni siyah nokta oluşumunun da önüne geçmelisin. Neutrogena siyah nokta karşıtı temizleyici toniği ile bulunu sağlayabilirsin. Günde sadece 2 uygulama ile cildini en iyi şekilde temizleyebilir ve siyah nokta riskini en aza indirebilirsin. Yağlanma ve tıkanma dolayısıyla ortaya çıkan kötü görünümü de hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilirsin. 

Siyah noktaları temizledim. Gözenekleri Nasıl Küçültürüm?

İşte herkesin cevabı aradığı en zor soru bu. Siyah noktalardan kurtulsanız da cildinizi korumak için kozmetik ürünler kullanmaya devam etmeniz gerekir. Bu ürünleri düzenli olarak kullandığınızda ancak pürüzsüz ve bebeksi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Siyah noktalar, kir ve yağın gözeneklere dolmasıyla oluşuyordu. Dolayısıyla gözeneklerini küçültmen ve temiz tutman ancak ve ancak siyah nokta oluşumunun önüne geçer.

Gözeneklerini koruman için kullanabileceğin ürün ise TONİKLER!

Cilt tipinize uygun tonik seçerek cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Bu sayede gözenekleriniz için temizleyici bir bakım rutini oluşturmuş olacaksınız!

Kozmela.com ‘da tonik çeşitlerini indirimli fiyatlarla incelemek için hemen tıklayın!

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun