Kozmela.com

GROOVY ORGANİC

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Groovy Organic Sirke

Sirke geçmişten günümüze çeşitli alanlarda kullanılan en çok ise yemek sektöründe kendisine yer bulan bir gıdadır. Sirkenin pek çok faydasından bahsetmek mümkündür. Kurutulmuş meyvelerin fermantasyon yani mayalanma işlemlerinden geçmesi ile birlikte üretilmiş olur. Organik sirke ise üretiminde organik meyveler kullanılan, içeriğinde yararlı mikroorganizma ve bakteri içeren, doğal süreçlerle mayalanma işlemi yapılan sirke çeşitleridir. 

Organik sirke, sirkenin doğal içeriğinden faydalanmak için doğru tercihtir. Groovy Organic markası ise doğal sirke çeşitleri ile geçmişten günümüze insanların damak zevkine hitap etmektedir. Yemeklerde lezzet katan organik sirke çeşitleri farklı meyvelerle üretilmektedir. 

Groovy Organik Doğal Sirke Çeşitleri

Groovy Organic markasının organik sirkeleri için doğal sirke de demek mümkündür. Organik metotlar kullanılarak üretilen ve filtre sürecine dahil edilmeyen sirkede bulanık bir görünüm söz konusudur. Bu görünümün nedeni içeriğinde çeşitli enzimler ve faydalı bakterilerin olmasıdır. Buna sirke anası da denmektedir. Sirke anası sirkenin olgunlaşma sürecinde önemli olan mayadır. Organik sirke ve suni sirke arasındaki fark faydalı organizmaların varlığının olup olmaması ile ayrılabilir. 

Sirke çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen sirke çeşidi elma sirkesidir. Eğer sirkenin rengi berrak ve açık ise hijyen amaçlı kullanım açısından idealdir. Groovy Organic markasının organik tarım ile elde edilmiş ürünlerde ortaya çıkarttığı pek çok sirke çeşidi bulunuyor. Doğal süreçlerle üretilmiş olan organik sirke çeşitleri insanlar tarafından beğeni ile tüketilmektedir. 

Groovy Organic doğal sirkenin pek çok kullanım alanı vardır. Genellikle yemeklerde kullanıldığı bilinse de sirke gıda koruyucusu ya da temizlik malzemesi gibi ürünlerde de kendisine yer bulmaktadır. Sirkenin antiseptik ve dezenfektan görevi de bulunmaktadır. 

Sebze, meyve ve yeşilliklerin sirkeli suda bekletilmesi onların daha iyi temizlenmesi adına önemlidir. Elma sirkesi özellikle salata sosu yapımında oldukça sık kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra et yemeklerine lezzet ve aroma kattığı da bilinmektedir. 

Sirkeler ev ya da işyeri temizliği sırasında temizlik suyuna da karıştırılır. Bu sayede ortamdaki hijyen seviyesi de artırılmış olacaktır. Turşu gibi yiyeceklerin olgunlaşma sürecinde sirke önemli görev üstlenir. Doğal yöntemlerle elde edilmiş bir sirkenin 100 gramında çinko, sodyum, potasyum, fosfor, magnezyum, demir, kalsiyum gibi bileşenler yer almaktadır. Sirkenin büyük bir bölümünü ise su oluşturur. Groovy Organic doğal sirke çeşitleri arasında ayva, ahlat, kızılcık, çilek, yaban elması gibi birbirinden farklı sirkeler bulunmaktadır.

Groovy Organic sirke çeşitleri tamamen doğal yöntemlerle üretilmektedir. Salata, haşlanmış yemek ve sebzelerde kullanılmaktadır. A vitamini ve potasyum açısından zengin olan ayva sirkesi yüksek miktarda kalsiyum ve demir mineralleri içerir. Herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan üretilen sirke yemeklere ayrı bir lezzet katmaktadır. Groovy Organic ahlat sirkesi ise C ve B1 vitamini açısından zengindir. Bunun yanında Groovy Organic kızılcık sirkesi zengin bir lif kaynağı olarak öne çıkmaktadır.

Markanın birbirinden lezzetli doğal sirke çeşitlerini sitemiz üzerinden inceleyebilir ve dilediğiniz sirkeyi anında sipariş verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun