Kozmela.com

MATCHA PREMİUM JAPANESE

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Matcha Premium Japanese

İlk olarak Japonlar tarafından keşfedilmiş olan matcha çayı günümüzde Amerika ve Avrupa’da faydalarının farkına varılması üzerine oldukça popüler hale gelmiştir. Matcha esasen yeşil çayın toz halidir. Matcha çayının özelliklerinden bir tanesi sadece Japonya’da yetiştiriliyor olması. Yeşil çayın hasat zamanı öncesi gölgede bırakılması ile matcha çayı elde edilebiliyor. Bunun amacı da daha fazla klorofil üretebilmesidir. İçerdiği yüksek klorofil sayesinde daha yüksek antioksidan özelliğine ve parlak bir yeşil renge sahip oluyor.

Matcha Detox Antioxidant Burner Ne İşe Yarar?

Matcha çayının vücudu ve bünyeyi destekleyici pek çok faydası bulunuyor. Vücudun serbest radikallerden arındırılmasına yardımcı olan kateşin adlı antioksidanları içermektedir. Matcha çayının yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı özelliği olduğu düşünülüyor. Bu anlamda 2003’de yapılan bir araştırma dünyada en uzun yaşayan insanların en sık matcha çayı tüketilen Okinawa olduğunu ortaya koymuştur. Her ne kadar kesin sonuçlar barındırmasa da yapılan araştırmalar düzenli olarak matcha çayı içenlerin kötü kolesterolün içmeyenlere oranla daha düşük seviyede olduğunu gözlemlemiştir.

Matcha çayının bir diğer önemli faydası ise metabolizmayı diğer çaylara oranla 4 kat daha fazla artırabilme özelliğidir. Egzersizden hemen önce tüketilen matcha çayı egzersiz esnasındaki yakma oranını %10’dan %35’lere kadar çıkarabilmektedir. Yüksek klorofil oranı olduğundan vücut için kanı temizlemeye yardımcı demektir. Ağır metal ve toksinlerin doğal yollarla vücuttan atılmasına katkı sağlar.

Bir diğer özelliği ise matcha çayı diğer yeşil çaylara oranla 5 kat daha fazla L-theanin içermesidir. Bu sayede hormon salgılanmasına destek olarak hafızayı ve konsantrasyonu güçlendirmeye yardımcı olmasıdır. Matcha çayı içerisinde bulunan kafein kahvelerdeki gibi değildir ve daha sağlıklıdır. Theophlline olarak bilinen kafein enerji seviyesini artırmaya destek olur. Cilde canlılık vermeye yardımcı olan matcha çayı UV radyasyonunun vücuttaki negatif etkileriyle savaşmaya katkı sağlar ve cildin genç görünümüne destek verir.

Vücuttaki fazla yağın dışarı atılmasına destek veren bu çay aynı zamanda yeni yağ oluşumunun engellenmesi adına da destek olur. Bunu ise tok tutucu özelliği ile yapar. İştahın azaltılmasına katkı sağlayan çay gün içerisinde daha az kalori almaya yardımcı oluyor. Gün içerisinde alınan kalori yakılandan daha az olduğundan ötürü ise vücut kilo vermeye başlayacaktır. Kan şekerinin dengelenmesine katkı sağlarken diyetin bozulmasına sebebiyet veren tatlı krizi ve açlığı da bastırmaya yardımcı olur.

Matcha Detox Nasıl Kullanılır?

Matcha Detox çayı toz halindedir ve hem çay hem de farklı şekillerde kullanıma uygundur. Çay olarak hazırlanışı için 1 fincan bardak sıcak su içerisine 1 paket tozu boşaltarak karıştırmak yeterlidir. İyice demlendiğinden emin olduktan sonra tüketilebilir. Ayrıca toz formunda olduğundan ötürü salataların üzerine toz şeklinde dökülebilir ya da latte olarak içilebilir. Ancak eğer zayıflamaya destek olarak kullanılacak ise genellikle önerilen çay şeklinde tüketilmesidir. Matcha Detox Antioxidant Burner Detox Çayı web sitemiz üzerinden yakından inceleyebilir ve dilediğiniz an en uygun seçeneklerle siparişinizi verebilirsiniz.

Fırsatlardan ilk siz haberdar olun