Kozmela.com

BİONYT

Bionyt markasında 2 ürün bulundu

Çok Satanlar En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat İndirim Oranı En Yeniler
Filtrele

Bionyt Şampuanları

Bir sorunu genç yaşlı demeden hemen herkeste görülebilir. Bit dediğimiz parazitlerden kurtulmak ise doğru yöntemlerle mümkün olabilir. Özellikle okul çağındaki çocuklarda bit dediğimiz parazitler sıklıkla görülebilir. Okul kabalalık bir yer olduğundan ötürü bitin çoğalması ve yaygınlaşması da kolay olmaktadır.

Bitlerin en büyük özelliği yaşamak ve çoğalmak için insan kanına ihtiyaç duymasıdır. Asalak olan bu parazitlerin olgun hali bir susam tanesi büyüklüğündedir. Bu parazit yaşamını sürdürebilmek için her daim konaklayabileceği bir yere gereksinim duyar. Bu sebeple insan vücudunda yer edinemezse dışarıda sadece 48 saat yaşayabilir. Bionyt Bit Şampuanı ise etkili içeriği sayesinde bit sorununa karşı bir tedbir olarak kullanılabilir.

Bionyt Bit Şampuanı

Bitler yaşamak için kafa derisindeki en sıcak yerlerde konaklarlar. Bunlar çoğunlukla ense çukuru ve kulak arkalarıdır. Bitlerin uçma ya da zıplama gibi özellikleri yoktur. Ancak yakın temasta rahat bir şekilde başkasına bulaşabilirler. Bitlerin bulaşması için bit taşıyan kişinin kalabalık bir alanda olması yeterlidir. Oyun oynarken, sınıfta ya da teneffüste bitler rahatlıkla bulaşabilirler. Bitleri ortak kullanılan ürünlerle de rahat bir şekilde başkasına geçebilirler. Toka, saç fırçası, oyuncak, yastık gibi ürünler bitlerin kolayca geçiş yapmalarına olanak sağlarlar. 

Bitlere karşı alınabilecek tedbirlerden bir tanesi Bionyt Bit Şampuanıdır. Bu şampuan özel bileşenleri sayesinde bitlerin temizlenmesine katkı sağlarlar. Düzenli kullanım ile birlikte bit tehlikesine karşı tedbir alınabilmektedir. Bionyt Bit Şampuanı diğer şampuanlar gibidir. Tek farkı içeriğinde bit denen parazitleri temizlemeye yardımcı bileşenler bulundurmasıdır. Başın kaşınması, kişinin huzursuz olması ilk bit belirtileri arasındadır. Ancak uzman bir doktora giderek bit sorununun ne aşamada olduğu tespit edilmelidir. Doktorun da tavsiyesi alınarak Bionyt bit şampuanı kullanılabilir ve etkili bir sonuç alınabilir.

Saçlı deride yer alan bitler ortalama 30 gün kadar canlı kalabilmektedirler. Bit yumurtası olarak bilinen sirkeler gri beyaz kabukçuklardır. Ebatları ise hemen hemen 0.8-1 mm arasında değişmektedir. Sirkeler saça çok sıkı bir şekilde tutunduğundan silkeleme ya da fırçalama ile saçlardan atılamazlar. Ortalama 7 ila 10 gün arasında artık canlı parazite dönüşmüş olurlar.  

Bit sorununa karşı temizlik uygulaması yapılırken bir doktora danışmak ve onun belirlediği rutinde uygulama yapmak gerekir. Kimyasal içerikli bazı şampuanlar özellikle bit sorununa karşı geliştirilmektedir. Doktor önerisi ile bu şampuanlar kullanılabilir. Bionyt de bit sorununu ortadan kaldırma adına bir destek üründür. Doktor önerisi ile kullanılabilen bu şampuan bitlerin temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca şampuanı düzenli kullanmak da önemlidir.

Bionyt şampuan bit ve sirke oluşumunu engellemeye yardımcı bir üründür. Belirtildiği gibi kullanıldığı takdirde bit sorununun önüne geçilmesine destek verebilir. Ancak daha önce de belirtildiği gibi bit teşhisinin kesin olarak konması ve doktorun tavsiye edeceği miktarlarda ürünün kullanılması önemlidir. Bionyt bir ilaç olmadığı gibi sadece bit sorununu engelleme adına bir destek sunar.

Bionyt bit şampuanını sitemizde inceleyebilir ve dilediğiniz an siparişinizi verebilirsiniz. 

Bionyt
Fırsatlardan ilk siz haberdar olun